powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Giro d'Italia (9345 views - Sports List)

Giro d'Italia je biciklistička cestovna utrka koja se jednom godišnje održava u Italiji, utrka traje tri tjedna, a najčešće se održava u svibnju (ponekad lipnju). Popularni Giro nastao je po uzoru na Tour de France, prva utrka se je održala 13. svibnja 1909. godine u Milanu, a na stazi dugoj 2.448 km pobjedio je Luigi Ganna. Najviše pobjeda na utrci imaju Alfredo Binda (ITA), Fausto Coppi (ITA) i Eddy Merckx (BEL) koji su pobijedili u utrci po pet puta. Najbolji rezutati hrvatskih biciklista mogu se vidjeti ovdje.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Giro d'Italia

Giro d'Italia

Giro d'Italia
Giro d'Italia
Detalji utrke
Vrijeme održavanja svibanj
Regija Italija i okolne države
Disciplina cestovna utrka
Natjecanje profesionalno
Vrsta utrke etapna utrka
Organizator RCS Sport
Direktor utrke Michele Acquarone
Povijest
Prvo izdanje 1909.
Do sada održano 100 (2017.)
Prvi pobjednik Luigi Ganna
Najviše pobjeda
Posljednji pobjednik Tom Dumoulin (2017.)

Giro d'Italia je biciklistička cestovna utrka koja se jednom godišnje održava u Italiji, utrka traje tri tjedna, a najčešće se održava u svibnju (ponekad lipnju). Popularni Giro nastao je po uzoru na Tour de France, prva utrka se je održala 13. svibnja 1909. godine u Milanu, a na stazi dugoj 2.448 km pobjedio je Luigi Ganna.
Najviše pobjeda na utrci imaju Alfredo Binda (ITA), Fausto Coppi (ITA) i Eddy Merckx (BEL) koji su pobijedili u utrci po pet puta.

Najbolji rezutati hrvatskih biciklista mogu se vidjeti ovdje.

Na ozemlju Hrvatske

Lista etapa
Etapa Datum Start – Cilj Udaljenost
[km]
Tip[N 1] Pobjednik
10 28/05/1924 BolognaFiume 415 Stage with mountain(s) Romolo Lazzaretti
11 30/05/1924 FiumeVerona 366.5 Plain stage Arturo Ferrario
14 01/06/1940 TrevisoAbbazia 215 Plain stage Glauco Servadei
15 02/06/1940 AbbaziaTrst 179 Plain stage Mario Vicini
14 23/05/2004 TrstPula 175 Flat stage Alessandro Petacchi
15 24/05/2004 PorečSan Vendemiano 234 Flat stage Alessandro Petacchi


Bilješke
  1. Na utrkama 1924. i 1940., između ostalih, nije bilo podjele u pravilima između plain stages i mountain stages; ikone pokazuju koje su etape uključivale značajne planine.

Dosadašnji pobjednici

Giro Godina Pobjednik Nacionalnost Momčad
100. 2017. Tom Dumoulin Nizozemska Team Sunweb
99. 2016. Vincenzo Nibali (2. pobjeda) Italija Astana
98. 2015. Alberto Contador (2. pobjeda) Španjolska Tinkoff-Saxo
97. 2014. Nairo Quintana Kolumbija Movistar Team
96. 2013. Vincenzo Nibali Italija Astana
95. 2012. Ryder Hesjedal Kanada Garmin-Barracuda
94. 2011. Mikele Scarponi Italija Lampre-ISD
93. 2010. Ivan Basso (2. pobjeda) Italija Liquigas-Cannondale
92. 2009. Denis Menchov Ruska Federacija Rabobank
91. 2008. Alberto Contador Španjolska Astana
90. 2007. Danilo Di Luca Italija Liquigas
89. 2006. Ivan Basso Italija Team CSC
88. 2005. Paolo Savoldelli (2. pobjeda) Italija Discovery Channel
87. 2004. Damiano Cunego Italija Saeco
86. 2003. Gilberto Simoni (2. pobjeda) Italija Saeco
85. 2002. Paolo Savoldelli Italija Index-Alexia
84. 2001. Gilberto Simoni Italija Lampre-Daikin
83. 2000. Stefano Garzelli Italija Mercatone Uno
82. 1999. Ivan Gotti (2. pobjeda) Italija Polti
81. 1998. Marco Pantani Italija Mercatone Uno
80. 1997. Ivan Gotti Italija Saeco
79. 1996. Pavel Tonkov Ruska Federacija Ceramiche Panaria-Vinavil
78. 1995. Tony Rominger Švicarska Mapei-GB-Latexco
77. 1994. Eugeni Berzin Ruska Federacija Gewiss-Ballan
76. 1993. Miguel Indurain (2. pobjeda) Španjolska Banesto
75. 1992. Miguel Indurain Španjolska Banesto
74. 1991. Franco Chioccioli Italija del Tongo
73. 1990. Gianni Bugno Italija Chateau d'Ax
72. 1989. Laurent Fignon Francuska Super U-Raleigh-Fiat
71. 1988. Andrew Hampsten SAD 7-Eleven
70. 1987. Stephen Roche Irska Carrera-Vagabond
69. 1986. Roberto Visentini Italija Carrera-Inoxpran
68. 1985. Bernard Hinault (3. pobjeda) Francuska La Vie Claire
67. 1984. Francesco Moser Italija Gis-Tuc Lu
66. 1983. Giuseppe Saronni (2. pobjeda) Italija Del Tongo
65. 1982. Bernard Hinault (2. pobjeda) Francuska Renault-Elf-Gitane
64. 1981. Giovanni Battaglin Italija Inoxpran
63. 1980. Bernard Hinault Francuska Renault-Elf-Gitane
62. 1979. Giuseppe Saronni Italija Scic
61. 1978. Johan de Muynck Belgija Bianchi-Faema
60. 1977. Michel Pollentier Belgija Flandria-Velda
59. 1976. Felice Gimondi (3. pobjeda) Italija Bianchi-Campagnolo
58. 1975. Fausto Bertoglio Italija Jollyceramica
57. 1974. Eddy Merckx (5. pobjeda) Belgija Molteni
56. 1973. Eddy Merckx (4. pobjeda) Belgija Molteni
55. 1972. Eddy Merckx (3. pobjeda) Belgija Molteni
54. 1971. Gösta Pettersson Švedska Ferretti
53. 1970. Eddy Merckx (2. pobjeda) Belgija Faema
52. 1969. Felice Gimondi (2. pobjeda) Italija Faema
51. 1968. Eddy Merckx Belgija Faema
50. 1967. Felice Gimondi Italija Salvarani
49. 1966. Gianni Motta Italija Molteni
48. 1965. Vittorio Adorni Italija Salvarani
47. 1964. Jacques Anquetil (2 pobjeda) Francuska St.Raphael
46. 1963. Franco Balmamion (2. pobjeda) Italija Carpano
45. 1962. Franco Balmamion Italija Carpano
44. 1961. Arnaldo Pambianco Italija Fides
43. 1960. Jacques Anquetil Francuska Fynsec
42. 1959. Charly Gaul (2. pobjeda) Luksemburg Emi G. S.
41. 1958. Ercole Baldini Italija Legnano
40. 1957. Gastone Nencini Italija Chlorodont
39. 1956. Charly Gaul Luksemburg Faema-Guerra
38. 1955. Fiorenzo Magni (3. pobjeda) Italija Nivea-Fuchs
37. 1954. Carlo Clerici Švicarska Faema-Guerra
36. 1953. Fausto Coppi (5. pobjedath win) Italija Bianchi-Pirelli
35. 1952. Fausto Coppi (4. pobjeda) Italija Bianchi-Pirelli
34. 1951. Fiorenzo Magni (2. pobjeda) Italija Ganna
33. 1950. Hugo Koblet Švicarska Guerra
32. 1949. Fausto Coppi (3. pobjeda) Italija Bianchi-Ursus
31. 1948. Fiorenzo Magni Italija Willie Triestina
30. 1947. Fausto Coppi (2. pobjeda Italija Bianchi
29. 1946. Gino Bartali (3. pobjeda) Italija Legnano
1941. do 1945.: nije se održao zbog 2. svj. rata
28. 1940. Fausto Coppi Italija Legnano
27. 1939. Giovanni Valetti (2. pobjeda) Italija France Sport-Wobler
26. 1938. Giovanni Valetti Italija Fresjus
25. 1937. Gino Bartali (2. pobjeda) Italija Legnano
24. 1936. Gino Bartali Italija Legnano
23. 1935. Vasco Bergamaschi Italija Maino-Girardengo
22. 1934. Learco Guerra Italija Maino-Clement
21. 1933. Alfredo Binda (5. pobjeda) Italija Legnano
20. 1932. Antonio Pesenti Italija Dei
19. 1931. Francesco Camusso Italija Gloria
18. 1930. Luigi Marchisio Italija Legnano
17. 1929. Alfredo Binda (4. pobjeda) Italija Legnano
16. 1928. Alfredo Binda (3. pobjeda) Italija Legnano
15. 1927. Alfredo Binda (2. pobjeda) Italija Legnano
14. 1926. Giovanni Brunero (3. pobjeda) Italija Legnano
13. 1925. Alfredo Binda Italija Legnano
12. 1924. Giuseppe Enrici Italija
11. 1923. Costante Girardengo (2. pobjeda) Italija Maino
10. 1922. Giovanni Brunero (2. pobjeda) Italija Legnano
9. 1921. Giovanni Brunero Italija Legnano
8. 1920. Gaetano Belloni Italija Bianchi
7. 1919. Costante Girardengo Italija Stucchi
1915. do 1918. nije se održao zbog 1. svj. rata
6. 1914. Alfonso Calzolari Italija Stucchi
5. 1913. Carlo Oriani Italija Maino
4.[1] 1912. Atala
Carlo Galetti (3. pobjeda), Giovanni Micheletto, Eberardo Pavesi[2]
Italija Atala
3. 1911. Carlo Galetti (2. pobjeda) Italija Bianchi
2. 1910. Carlo Galetti Italija Atala
1. 1909. Luigi Ganna Italija Italija

Napomene

  1. Giro 1912. održao se kao momčadsko natjecanje.
  2. Luigi Ganna, također dio momčadi Atala, odustao tijekom pete etape.


This article uses material from the Wikipedia article "Giro d'Italia", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Sports List

Air sports
• Aerobatics
• Air racing
• Cluster ballooning
• Hopper ballooning

Wingsuit flying
• Gliding
• Hang gliding
• Powered hang glider
• Human powered aircraft
• Model aircraft
• Parachuting
• Banzai skydiving
• BASE jumping
• Skydiving
• Skysurfing
• Wingsuit flying
• Paragliding
• Powered paragliding
• Paramotoring
• Ultralight aviation

Archery
• Field archery
• Flight archery
• Gungdo
• Indoor archery
• Kyūdō
• Popinjay
• Target archery

Ball-over-net games
• Badminton
• Ball badminton
• Biribol
• Bossaball
• Fistball
• Footbag net
• Football tennis
• Footvolley
• Hooverball
• Jianzi
• Padel
• Peteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Sepak takraw
• Sipa
• Throwball
• Volleyball
• Beach volleyball
• Water volleyball
• Paralympic volleyball
• Wallyball
• Ringo


Basketball family
• Basketball
• Beach basketball
• Deaf basketball
• Streetball
• Water basketball
• Wheelchair basketball
• Cestoball
• Korfball
• Netball
• Fastnet
• Indoor netball
• Ringball
• Slamball

Bat-and-ball (safe haven)
• Baseball
• Softball
• Slow pitch
• Fast-pitch softball
• 16-inch softball
• Bat and trap
• British baseball – four posts
• Brännboll – four bases
• Corkball – four bases (no base-running)
• Cricket – two creases
• Indoor cricket
• Limited overs cricket
• One Day International
• Test cricket
• Twenty20
• Danish longball
• Kickball
• Kilikiti
• Lapta – two salos (bases)
• The Massachusetts Game – four bases
• Matball
• Oina
• Old cat – variable
• Over-the-line – qv
• Palant
• Pesäpallo – four bases
• Punchball
• Rounders – four bases or posts
• Scrub baseball – four bases (not a team game per se)
• Stickball – variable
• Stool ball – two stools
• Tee-ball
• Town ball – variable
• Vigoro – two wickets
• Wireball
• Wiffleball

Baton twirling
• Baton twirling

Acro sports
• Ballet
• Dancing
• Cheerleading
• Gymnastics

Performance sports
• Drum corps
• Marching band

Board sports

• Skateboarding
• Scootering
• Casterboarding
• Freeboard (skateboard)
• Longboarding
• Streetboarding
• Skysurfing
• Streetluge
• Snowboarding
• Mountainboarding
• Sandboarding
• Snowkiting
• Surfing
• Wakesurfing
• Bodyboarding
• Riverboarding
• Skimboarding
• Windsurfing
• Wakeboarding
• Kneeboarding
• Paddleboarding

Catch games
• Dodgeball
• Ga-ga
• Keep away
• Kin-Ball
• Newcomb ball
• Quidditch
• Rundown (a.k.a. Pickle)
• Yukigassen

Climbing

• Abseiling
• Aid climbing
• Ice climbing
• Mixed climbing
• Mountaineering
• Rock climbing
• Bouldering
• Deep-water soloing
• Sport climbing
• Traditional climbing
• Other
• Canyoning (Canyoneering)
• Coasteering
• Hiking
• Rope climbing
• Pole climbing

Cycling

• Artistic cycling
• BMX
• Cyclo-cross
• Cross-country mountain biking
• Cycle polo
• Cycle speedway
• Downhill mountain biking
• Dirt jumping
• Enduro mountain biking
• Freestyle BMX
• Hardcourt Bike Polo
• Road bicycle racing
• Track cycling
• Underwater cycling

Skibob
• Skibobbing

Unicycle

• Mountain unicycling
• Unicycling
• Unicycle basketball
• Unicycle hockey
• Unicycle trials
Combat sports: wrestling and martial arts
• Aiki-jūjutsu
• Aikido
• Jujutsu
• Judo
• Brazilian jiu-jitsu
• Sambo (martial art)
• Sumo
• Wrestling
• Amateur wrestling
• Greco-Roman wrestling
• Freestyle wrestling
• Folk wrestling
• Boli Khela
• Collar-and-elbow
• Cornish wrestling
• Dumog
• Glima
• Gouren
• Kurash
• Lancashire wrestling
• Catch wrestling
• Malla-yuddha
• Mongolian wrestling
• Pehlwani
• Professional wrestling
• Schwingen
• Shuai jiao
• Ssireum
• Varzesh-e Pahlavani
• Yağlı Güreş
• Greek wrestling

Striking

• Choi Kwang-Do
• Cockfighting
• Boxing
• Bokator
• Capoeira
• Fujian White Crane
• Karate
• Kenpō
• Kickboxing
• Lethwei
• Muay Thai
• Pradal serey
• Sanshou
• Savate
• Shaolin Kung Fu
• Sikaran
• Silat
• Subak
• Taekkyeon
• Taekwondo
• Taidō
• Tang Soo Do
• Wing Chun
• Zui quan

Mixed or hybrid
• Baguazhang
• Bando
• Bartitsu
• Bujinkan
• Hapkido
• Hwa Rang Do
• Jeet Kune Do
• Kajukenbo
• Kalaripayattu
• Krav Maga
• Kuk Sool Won
• Marine Corps Martial Arts Program
• Mixed martial arts
• Northern Praying Mantis
• Ninjutsu
• Pankration
• Pencak Silat
• Sanshou
• Shidōkan Karate
• Shōrin-ryū Shidōkan
• Shoot boxing
• Shootfighting
• Shorinji Kempo
• Systema
• T'ai chi ch'uan
• Vajra-mushti
• Vale tudo
• Vovinam
• Xing Yi Quan
• Zen Bu Kan Kempo

Weapons
• Axe throwing
• Battōjutsu
• Boffer fighting
• Eskrima
• Egyptian stick fencing
• Fencing
• Gatka
• Hojōjutsu
• Iaidō
• Iaijutsu
• Jōdō
• Jogo do pau
• Jūkendō
• Jittejutsu
• Kendo
• Kenjutsu
• Krabi–krabong
• Kung fu
• Kyūdō
• Kyūjutsu
• Modern Arnis
• Naginatajutsu
• Nguni stick-fighting
• Okinawan kobudō
• Shurikenjutsu
• Silambam
• Sōjutsu
• Sword fighting
• Wushu
• Kumdo
• Wing Chun


Skirmish
• Airsoft
• Laser tag
• Paintball


Cue sports
• Carom billiards
• Three-cushion
• Five-pins
• Balkline and straight rail
• Cushion caroms
• Four-ball (yotsudama)
• Artistic billiards
• Novuss (and cued forms of carrom)
• Pocket billiards (pool)
• Eight-ball
• Blackball (a.k.a. British eight-ball pool)
• Nine-ball
• Straight pool (14.1 continuous)
• One-pocket
• Three-ball
• Seven-ball
• Ten-ball
• Rotation
• Baseball pocket billiards
• Cribbage (pool)
• Bank pool
• Artistic pool
• Trick shot competition
• Speed pool
• Bowlliards
• Chicago
• Kelly pool
• Cutthroat
• Killer
• Russian pyramid
• Snooker
• Sinuca brasileira
• Six-red snooker
• Snooker plus
• Hybrid carom–pocket games
• English billiards
• Bottle pool
• Cowboy
• Obstacle variations
• Bagatelle
• Bar billiards
• Bumper pool
• Table Sports
• Foosball


Equine sports
• Buzkashi
• Barrel racing
• Campdrafting
• Cirit
• Charreada
• Chilean rodeo
• Cross country
• Cutting
• Dressage
• Endurance riding
• English pleasure
• Equitation
• Eventing
• Equestrian vaulting
• Gymkhana
• Harness racing
• Horse racing
• Horseball
• Hunter
• Hunter-jumpers
• Jousting
• Pato
• Reining
• Rodeo
• Show jumping
• Steeplechase
• Team penning
• Tent pegging
• Western pleasure


Fishing
• Angling
• Big-game fishing
• Casting
• Noodling
• Spearfishing
• Sport fishing
• Surf fishing
• Rock fishing
• Fly fishing
• Ice fishing

Flying disc sports

• Beach ultimate
• Disc dog
• Disc golf
• Disc golf (urban)
• Dodge disc
• Double disc court
• Flutterguts
• Freestyle
• Freestyle competition
• Goaltimate
• Guts
• Hot box
• Ultimate

Football

• Ancient games
• Chinlone
• Cuju
• Episkyros
• Harpastum
• Kemari
• Ki-o-rahi
• Marn Grook
• Woggabaliri
• Yubi lakpi
• Medieval football
• Ba game
• Caid
• Calcio Fiorentino
• Camping (game)
• Chester-le-Street
• Cnapan
• Cornish hurling
• Haxey Hood
• Knattleikr
• La soule
• Lelo burti
• Mob football
• Royal Shrovetide Football
• Uppies and Downies
• Association football
• Jorkyball
• Paralympic football
• Powerchair Football
• Reduced variants
• Five-a-side football
• Beach soccer
• Futebol de Salão
• Futsal
• Papi fut
• Indoor soccer
• Masters Football
• Street football
• Freestyle football
• Keepie uppie
• Swamp football
• Three sided football
• Australian football
• Nine-a-side footy
• Rec footy
• Metro footy
• English school games
• Eton College
• Field game
• Wall game
• Harrow football
• Gaelic football
• Ladies' Gaelic football
• Gridiron football
• American football
• Eight-man football
• Flag football
• Indoor football
• Arena football
• Nine-man football
• Six-man football
• Sprint football
• Touch football
• Canadian football
• Street football (American)
• Rugby football
• Beach rugby
• Rugby league
• Masters Rugby League
• Mod league
• Rugby league nines
• Rugby league sevens
• Tag rugby
• Touch football
• Wheelchair rugby league
• Rugby union
• American flag rugby
• Mini rugby
• Rugby sevens
• Tag rugby
• Touch rugby
• Rugby tens
• Snow rugby
• Hybrid codes
• Austus
• Eton wall game
• International rules football
• Samoa rules
• Speedball
• Universal football
• Volata


Golf

• Miniature golf
• Match play
• Skins game
• Speed golf
• Stroke play
• Team play
• Shotgun start

Gymnastics

• Acrobatic gymnastics
• Aerobic gymnastics
• Artistic gymnastics
• Balance beam
• Floor
• High bar
• Parallel bars
• Pommel horse
• Still rings
• Uneven bars
• Vault
• Juggling
• Rhythmic gymnastics
• Ball
• Club
• Hoop
• Ribbon
• Rope
• Rope jumping
• Slacklining
• Trampolining
• Trapeze
• Flying trapeze
• Static trapeze
• Tumbling

Handball family
• Goalball
• Hitbal
• Tchoukball
• Team handball
• Beach handball
• Czech handball
• Field handball
• Torball
• Water polo

Hunting

• Beagling
• Big game hunting
• Deer hunting
• Fox hunting
• Hare coursing
• Wolf hunting

Ice sports
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Curling
• Ice hockey
• Ringette
• Ice yachting
• Figure skating


Kite sports
• Kite buggy
• Kite fighting
• Kite landboarding
• Kitesurfing
• Parasailing
• Snow kiting
• Sport kite (Stunt kite)

Mixed discipline
• Adventure racing
• Biathlon
• Duathlon
• Decathlon
• Heptathlon
• Icosathlon
• Modern pentathlon
• Pentathlon
• Tetrathlon
• Triathlon

Orienteering family
• Geocaching
• Orienteering
• Rogaining
• Letterboxing
• Waymarking

Pilota family
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Jai alai
• Fives
• Eton Fives
• Rugby Fives
• Frisian handball
• Four square
• Gaelic handball
• Jeu de paume
• Palla
• Patball
• Valencian pilota

Racquet (or racket) sports
• Badminton
• Ball badminton
• Basque pelota
• Frontenis
• Xare
• Beach tennis
• Fives
• Matkot
• Padel
• Paleta Frontón
• Pelota mixteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Qianball
• Racketlon
• Racquetball
• Racquets
• Real tennis
• Soft tennis
• Speed-ball
• Speedminton
• Squash
• Hardball squash
• Squash tennis
• Stické
• Table tennis
• Tennis
Remote control
• Model aerobatics
• RC racing
• Robot combat
• Slot car racing

Rodeo-originated
• Bullriding
• Barrel Racing
• Bronc Riding
• Saddle Bronc Riding
• Roping
• Calf Roping
• Team Roping
• Steer Wrestling
• Goat Tying

Running
• Endurance
• 5K run
• 10K run
• Cross-country running
• Half marathon
• Marathon
• Road running
• Tower running
• Ultramarathon
• Sprint
• Hurdles

Sailing / Windsurfing
• Ice yachting
• Land sailing
• Land windsurfing
• Sailing
• Windsurfing
• Kiteboarding
• Dinghy sailing

Snow sports
• Alpine skiing
• Freestyle skiing
• Nordic combined
• Nordic skiing
• Cross-country skiing
• Telemark skiing
• Ski jumping
• Ski touring
• Skijoring
• Speed skiing

Sled sports

• Bobsleigh
• Luge
• Skibobbing
• Skeleton
• Toboggan

Shooting sports
• Clay pigeon shooting
• Skeet shooting
• Trap shooting
• Sporting clays
• Target shooting
• Field target
• Fullbore target rifle
• High power rifle
• Benchrest shooting
• Metallic silhouette
• Practical shooting
• Cowboy action shooting
• Metallic silhouette shooting
Stacking
• Card stacking
• Dice stacking
• Sport stacking

Stick and ball games
• Hornussen

Hockey
• Hockey
• Ball hockey
• Bando
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Moscow broomball
• Field hockey
• Indoor field hockey
• Floorball
• Ice hockey

Ice hockey 
 • Pond hockey
• Power hockey
• Ringette
• Sledge hockey
• Underwater ice hockey
• Roller hockey
• Inline hockey
• Roller hockey (Quad)
• Skater hockey
• Rossall Hockey
• Spongee
• Street hockey
• Underwater hockey
• Unicycle hockey

Hurling and shinty
• Cammag
• Hurling
• Camogie
• Shinty
• Composite rules shinty-hurling

Lacrosse
• Lacrosse
• Box lacrosse
• Field lacrosse
• Women's lacrosse
• Intercrosse


Polo
• Polo
 • Bicycle polo
• Canoe polo
• Cowboy polo
• Elephant polo
• Horse polo
• Segway polo
• Yak polo

Street sports
• Free running
• Freestyle footbag
• Freestyle football
• Powerbocking
• Parkour
• Scootering
• Street workout

Tag games

• British bulldogs (American Eagle)
• Capture the flag
• Hana Ichi Monme
• Hide and seek
• Jugger
• Kabaddi
• Kho kho
• Kick the can
• Oztag
• Red rover
• Tag

Walking
• Hiking
• Backpacking (wilderness)
• Racewalking
• Bushwhacking
• Walking

Wall-and-ball
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Butts Up
• Chinese handball
• Fives
• Gaelic handball
• International fronton
• Jorkyball
• Racquetball
• Squash
• Squash tennis
• Suicide (game)
• Valencian frontó
• Wallball
• Wallyball

Aquatic & paddle sports
• Creeking
• Flyak
• Freeboating
• Sea kayaking
• Squirt boating
• Surf kayaking
• Whitewater kayaking

Rafting
• Rafting
• White water rafting

Rowing
• Rowing (sport)
• Gig racing
• Coastal and ocean rowing
• Surfboat
• Single scull
Other paddling sports
• Dragon boat racing
• Stand up paddle boarding
• Water polo
• Canoe polo
• Waboba

Underwater
• Underwater football
• Underwater rugby
• Underwater hockey

Competitive swimming
• Backstroke
• Breaststroke
• Butterfly stroke
• Freestyle swimming
• Individual medley
• Synchronized swimming
• Medley relay

Kindred activities
• Bifins (finswimming)
• Surface finswimming

Subsurface and recreational
• Apnoea finswimming
• Aquathlon (underwater wrestling)
• Freediving
• Immersion finswimming
• Scuba diving
• Spearfishing
• Snorkelling
• Sport diving (sport)
• Underwater hockey
• Underwater orienteering
• Underwater photography (sport)
• Underwater target shooting
Diving
• Cliff diving
• Diving

Weightlifting
• Basque traditional weightlifting
• Bodybuilding
• Highland games
• Olympic weightlifting
• Powerlifting
• Strength athletics (strongman)
• Steinstossen

Motorized sports
• Autocross (a.k.a. Slalom)
• Autograss
• Banger racing
• Board track racing
• Demolition derby
• Desert racing
• Dirt track racing
• Drag racing
• Drifting
• Folkrace
• Formula racing
• Formula Libre
• Formula Student
• Hillclimbing
• Ice racing
• Kart racing
• Land speed records
• Legends car racing
• Midget car racing
• Monster truck
• Mud bogging
• Off-road racing
• Pickup truck racing
• Production car racing
• Race of Champions
• Rally raid
• Rallycross
• Rallying
• Regularity rally
• Road racing
• Short track motor racing
• Snowmobile racing
• Sports car racing
• Sprint car racing
• Street racing
• Stock car racing
• Time attack
• Tractor pulling
• Touring car racing
• Truck racing
• Vintage racing
• Wheelstand competition

Motorboat racing
• Drag boat racing
• F1 powerboat racing
• Hydroplane racing
• Jet sprint boat racing
• Offshore powerboat racing
• Personal water craft

Motorcycle racing
• Auto Race
• Board track racing
• Cross-country rally
• Endurance racing
• Enduro
• Freestyle motocross
• Grand Prix motorcycle racing
• Grasstrack
• Hillclimbing
• Ice racing
• Ice speedway
• Indoor enduro
• Motocross
• Motorcycle drag racing
• Motorcycle speedway
• Off-roading
• Rally raid
• Road racing
• Superbike racing
• Supercross
• Supermoto
• Supersport racing
• Superside
• Track racing
• Trial
• TT racing
• Free-style moto

Marker sports
• Airsoft
• Archery
• Paintball
• Darts

Musical sports
• Color guard
• Drum corps
• Indoor percussion
• Marching band

Fantasy sports
• Quidditch
• Hunger Games(Gladiating)
• Pod Racing
• Mortal Kombat(MMA)

Other
• Stihl Timbersports Series
• Woodsman

Overlapping sports
• Tennis
• Polocrosse
• Badminton
• Polo

Skating sports
• Aggressive inline skating
• Artistic roller skating
• Figure skating
• Freestyle slalom skating
• Ice dancing
• Ice skating
• Inline speed skating
• Rinkball
• Rink hockey
• Roller derby
• Roller skating
• Short track speed skating
• Skater hockey
• Speed skating
• Synchronized skating

Freestyle skiing
• Snowboarding
• Ski flying
• Skibob
• Snowshoeing
• Skiboarding