powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Delfinarium (6448 views - Animals)

Delfinarium – zbiornik wodny przeznaczony do hodowli, tresury i pokazów wytresowanych delfinów, a czasem innych waleni. W pierwotnym znaczeniu delfinarium to akwarium dla delfinów. W szerszym znaczeniu delfinarium nazywany jest cały obiekt, w którym znajduje się zasadniczy zbiornik, jego zaplecze techniczne oraz miejsca przeznaczone dla zwiedzających. Delfinarium jest szczególnym rodzajem oceanarium. Pierwsze delfinarium udostępnione publiczności powstało w 1938 w hrabstwie St. Augustine (Floryda) (obecnie nazywa się Marineland of Florida). Na początku XXI wieku w Polsce pojawiły się plany budowy delfinarium w Tarnowskich Górach dla potrzeb Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii. Inwestycja nie została rozpoczęta z przyczyn finansowych. W ramach projektu Błękitna Wioska planowana jest budowa morświnarium – ośrodka badań i ekspozycji edukacyjnej morświnów bałtyckich na potrzeby ochrony gatunkowej – na Mierzei Helskiej. Projekt został skierowany do konsultacji społecznych. Delfinaria na całym świecie są obiektem krytyki organizacji walczących o prawa zwierząt.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Delfinarium

Delfinarium

Delfinarium – zbiornik wodny przeznaczony do hodowli, tresury i pokazów wytresowanych delfinów[1], a czasem innych waleni. W pierwotnym znaczeniu delfinarium to akwarium dla delfinów[2]. W szerszym znaczeniu delfinarium nazywany jest cały obiekt, w którym znajduje się zasadniczy zbiornik, jego zaplecze techniczne oraz miejsca przeznaczone dla zwiedzających. Delfinarium jest szczególnym rodzajem oceanarium.

Pierwsze delfinarium udostępnione publiczności powstało w 1938 w hrabstwie St. Augustine (Floryda) (obecnie nazywa się Marineland of Florida).

Na początku XXI wieku w Polsce pojawiły się plany budowy delfinarium w Tarnowskich Górach dla potrzeb Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii[3][4]. Inwestycja nie została rozpoczęta z przyczyn finansowych.

W ramach projektu Błękitna Wioska planowana jest budowa morświnarium – ośrodka badań i ekspozycji edukacyjnej morświnów bałtyckich na potrzeby ochrony gatunkowej – na Mierzei Helskiej. Projekt został skierowany do konsultacji społecznych[5].

Delfinaria na całym świecie są obiektem krytyki organizacji walczących o prawa zwierząt.

Delfinaria na świecie

 Osobny artykuł: Lista delfinariów na świecie.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Delfinarium", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Animals

3D,data,libary,model,catalog,rendering,skull,bone,animal,reptile,bird,insect,mammal,class,classification,order,family,species,genus