powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni (6707 views - Day Of)

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, również Międzynarodowy Dzień Koleżeństwa, ang. International Day of Friendship – święto obchodzone 30 lipca, ustanowione w 2011 roku rezolucją A/RES/65/275 z 27 kwietnia 2011 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego ideą jest przyjaźń między narodami, krajami, kulturami i osobami fizycznymi, która może zainspirować wysiłki na rzecz pokoju i budować mosty między społecznościami.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

bransoletka przyjaźni
Dzień 30 lipca
Kraje  ONZ
Typ święta międzynarodowe
Znaczenie przyjaźń między narodami, krajami, kulturami na rzecz pokoju i budowania więzi między społecznościami
Inne nazwy pol. Międzynarodowy Dzień Koleżeństwa

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, również Międzynarodowy Dzień Koleżeństwa[1], ang. International Day of Friendship[2]święto obchodzone 30 lipca, ustanowione w 2011 roku rezolucją A/RES/65/275 z 27 kwietnia 2011[3] przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego ideą jest przyjaźń między narodami, krajami, kulturami i osobami fizycznymi, która może zainspirować wysiłki na rzecz pokoju i budować mosty między społecznościami[4].

Historia

Do ustanowienia tego święta przyczynił się dr Ramón Artemio Bracho z Paragwaju[5] , który w 1958 roku założył fundację na rzecz przyjaźni Cruzada Mundial de la Amistad aniversario de fundación[6]. Historia obchodów tego święta sięga jednak lat 30. XX wieku, kiedy firmy sprzedające kartki okolicznościowe w USA zaczęły promować Dzień Przyjaźni, jednak święto to nie przyjęło się[7].

Po wielu latach starań Ramóna Artemio Bracho i jego fundacji, w 200. rocznicę niepodległości Paragwaju, ONZ uznało ten dzień, jako oficjalne święto[5].

Obchody

W 2015 roku sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki-moon powiedział o święcie tak:

W tegorocznym Międzynarodowym Dniu Przyjaźni wzmacniajmy więzi międzyludzkie, wykażmy większy szacunek i zrozumienie dla każdego człowieka na świecie[4]

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Międzynarodowy Dzień Przyjaźni", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Day Of

Day Of, celebration,holiday