powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Scyzoryk (5504 views - Tooling)

Scyzoryk – rodzaj kieszonkowego noża ze składaną głownią (popularnie zwaną „ostrzem”, chociaż ostrze to tylko część głowni), czasem z dwiema głowniami różnej wielkości i z dodatkowymi – również składanymi – narzędziami zamontowanymi do tej samej oprawy, takimi jak świderki, korkociągi i otwieracze do butelek. Często scyzoryk mylony jest z nożem składanym (tak zwanym folderem), który nie posiada innych narzędzi poza głownią. Najbardziej znane są szwajcarskie scyzoryki.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Scyzoryk

Scyzoryk

Scyzoryk
Ten artykuł dotyczy rodzaju noża z chowanym ostrzem. Zobacz też: Scyzoryki (ćwiczenie) lub Festiwal Scyzoryki.
Scyzoryk
Scyzoryk armii szwajcarskiej – złożony
Scyzoryk armii szwajcarskiej – rozłożony
Mały scyzoryk z nożyczkami i pilniczkiem do paznokci

Scyzoryk – rodzaj kieszonkowego noża ze składaną głownią (popularnie zwaną „ostrzem”, chociaż ostrze to tylko część głowni), czasem z dwiema głowniami różnej wielkości i z dodatkowymi – również składanymi – narzędziami zamontowanymi do tej samej oprawy, takimi jak świderki, korkociągi i otwieracze do butelek. Często scyzoryk mylony jest z nożem składanym (tak zwanym folderem), który nie posiada innych narzędzi poza głownią.

Najbardziej znane są szwajcarskie scyzoryki.

Ciekawostki

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Scyzoryk", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Tooling

tooling,tool,drill,cam,manufacturing