powered by CADENAS

Social Share

Wyścigi kosiarek (8439 views - Challenge & Competition & Award)

Wyścigi kosiarek – dyscyplina, której twórcy wywodzą się z Wielkiej Brytanii. Dyscyplina narodziła się w 1973 roku gdy dwaj miłośnicy sportów motorowych postanowili urządzić wyścig rolnych maszyn na pobliskim polu. Pierwsze zawody zgromadziły ponad 80 uczestników. Z czasem lokalne wyścigi kosiarek przeistoczyły się w międzynarodowe zawody czego dowodem są: Grand Prix Wielkiej Brytanii i mistrzostwa świata w wyścigach kosiarek. Z biegiem czasu miłośnicy kosiarek doczekali się swoich narodowych federacji, m.in.: w Australii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wyścigi kosiarek doczekały się premierowej imprezy także w Polsce. W 2009 roku na festiwalu 'Ruminki 2009' miała miejsce I edycja wyścigu kosiarek. Wyścigi zdobywają większą popularnością wśród miłośników czterech kółek ze względu na ogólną dostępność oraz dość niskie koszty. Najszybsze kosiarki uzyskują moc nawet 18-20 KM i potrafią osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h.
Go to Article

Wyścigi kosiarek

Wyścigi kosiarek

Wyścigi kosiarek

Licensed under GNU Free Documentation License 1.2 (

Taken by
Canon 20D + Canon 70-200mm f/2.8 L
Canon 70-200 L.jpg
Canon 70-200 L02.jpg
Canon 70-200 L03.jpg
).

Wyścigi kosiarek – dyscyplina, której twórcy wywodzą się z Wielkiej Brytanii.

Dyscyplina narodziła się w 1973 roku gdy dwaj miłośnicy sportów motorowych postanowili urządzić wyścig rolnych maszyn na pobliskim polu. Pierwsze zawody zgromadziły ponad 80 uczestników. Z czasem lokalne wyścigi kosiarek przeistoczyły się w międzynarodowe zawody czego dowodem są: Grand Prix Wielkiej Brytanii i mistrzostwa świata w wyścigach kosiarek. Z biegiem czasu miłośnicy kosiarek doczekali się swoich narodowych federacji, m.in.: w Australii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wyścigi kosiarek doczekały się premierowej imprezy także w Polsce. W 2009 roku na festiwalu 'Ruminki 2009' miała miejsce I edycja wyścigu kosiarek.

Wyścigi zdobywają większą popularnością wśród miłośników czterech kółek ze względu na ogólną dostępność oraz dość niskie koszty.

Najszybsze kosiarki uzyskują moc nawet 18-20 KM i potrafią osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Wyścigi kosiarek", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Challenge & Competition & Award

Engineering Newcomer - Weekly Challenge - Competition - F1 in School - Formula Student - First