powered by CADENAS

Social Share

Wiadro (10905 views - Basics)

Wiadro (inaczej kubeł) – naczynie w kształcie walca lub odwróconego, ściętego stożka, dawniej najczęściej blaszane, obecnie z tworzywa sztucznego, zaopatrzone w ruchomy, kabłąkowaty uchwyt. Używane jest zazwyczaj jako pojemnik na ciecze lub materiały sypkie głównie do ich ręcznego przenoszenia. Pojemność typowego wiadra to około od 10 do 15 litrów, rzadziej spotyka się wiadra o mniejszej i większej pojemności. Metalowe wiadra wykonywane są z blachy stalowej jako ocynkowane albo emaliowane. Wiadro może mieć na dole pierścień z blachy zwany stopką. Pałąk może być przewleczony przez drewnianą rączkę. Małe wiaderka o pojemności około 2 litrów są powszechnie stosowaną zabawką dziecinną do piaskownicy. Plastikowe wiadra i wiaderka (z atestem spożywczym) znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie służą do przechowywania i sprzedaży produktów spożywczych. Wyposażone są wtedy w pokrywki oraz często w plomby zabezpieczające. Kubłem zwane jest też urządzenie do pogłębiania szybów górniczych.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Wiadro

Wiadro

Wiadro
Zobacz też: wiadro – jednostka miary objętości.

Wiadro (inaczej kubeł) – naczynie w kształcie walca lub odwróconego, ściętego stożka, dawniej najczęściej blaszane, obecnie z tworzywa sztucznego, zaopatrzone w ruchomy, kabłąkowaty uchwyt. Używane jest zazwyczaj jako pojemnik na ciecze lub materiały sypkie głównie do ich ręcznego przenoszenia.

Pojemność typowego wiadra to około od 10 do 15 litrów, rzadziej spotyka się wiadra o mniejszej i większej pojemności.

Metalowe wiadra wykonywane są z blachy stalowej jako ocynkowane albo emaliowane. Wiadro może mieć na dole pierścień z blachy zwany stopką. Pałąk może być przewleczony przez drewnianą rączkę.

Małe wiaderka o pojemności około 2 litrów są powszechnie stosowaną zabawką dziecinną do piaskownicy. Plastikowe wiadra i wiaderka (z atestem spożywczym) znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie służą do przechowywania i sprzedaży produktów spożywczych. Wyposażone są wtedy w pokrywki oraz często w plomby zabezpieczające.

Kubłem zwane jest też urządzenie do pogłębiania szybów górniczych.This article uses material from the Wikipedia article "Wiadro", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Basics

3d,cad,model,library,download,drawing,step,cad blocks,basics,university,highschool,college,grammer school,statistics,3dprinted