powered by CADENAS

Social Share

Wytłaczanka (9019 views - Basics)

Wytłaczanka (inaczej matles) – opakowanie do transportu i przechowywania jajek, najczęściej tekturowe. Typowa wytłaczanka posiada specjalne wgłębiania, po jednym na każde jajko. Takie ułożenie jaj zapobiega ich stłuczeniu podczas transportu. Oprócz tektury do produkcji wytłaczanek stosuje się czasem także inne materiały, na przykład styropian lub papier-mâché. standardowa wytłaczanka może pomieścić tuzin jaj, choć można też spotkać wersje mieszczące od 3 do nawet 30 sztuk. Przed pojawieniem się na rynku wytłaczanek, jajka przenoszono w koszach. Wiązało się to jednak z problemem tłuczenia się jajek podczas podróży. Pierwszy pojemnik przypominający te używane współcześnie stworzył Kanadyjczyk Joseph Coyle w 1911 roku. Wytłaczanki po jajkach są też czasem używane jako tańszy zamiennik paneli akustycznych, choć w rzeczywistości mają mniejszy i nierównomierny współczynnik pochłaniania dźwięku.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Wytłaczanka

Wytłaczanka

Wytłaczanka (inaczej matles) – opakowanie do transportu i przechowywania jajek, najczęściej tekturowe[1].

Typowa wytłaczanka posiada specjalne wgłębiania, po jednym na każde jajko. Takie ułożenie jaj zapobiega ich stłuczeniu podczas transportu. Oprócz tektury do produkcji wytłaczanek stosuje się czasem także inne materiały, na przykład styropian lub papier-mâché[2]. standardowa wytłaczanka może pomieścić tuzin jaj, choć można też spotkać wersje mieszczące od 3 do nawet 30 sztuk.

Przed pojawieniem się na rynku wytłaczanek, jajka przenoszono w koszach. Wiązało się to jednak z problemem tłuczenia się jajek podczas podróży. Pierwszy pojemnik przypominający te używane współcześnie stworzył Kanadyjczyk Joseph Coyle w 1911 roku[3].

Wytłaczanki po jajkach są też czasem używane jako tańszy zamiennik paneli akustycznych, choć w rzeczywistości mają mniejszy i nierównomierny współczynnik pochłaniania dźwięku[4].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Wytłaczanka", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Basics

3d,cad,model,library,download,drawing,step,cad blocks,basics,university,highschool,college,grammer school,statistics,3dprinted