powered by CADENAS

Social Share

Allen-Bradley (37693 views - Manufacturer & Supplier)

Allen-Bradley – marka sprzętu automatyki przemysłowej produkowanego przez Rockwell Automation (NYSE ROK). Firma przyniosła dochód 6,4 miliarda dolarów w 2013, produkuje sterowniki przemysłowe PLC, interfejsy użytkownika z maszyną, czujniki, komponenty bezpieczeństwa, software, napędy o zmiennej częstotliwości i układy napędowe, styczniki, centra sterowania silnikiem i systemy stworzone z podobnych produktów. Rockwell Automation także zapewnia usługi zarządzania aktywami, w tym naprawy i doradztwa. Siedziba firmy Rockwell Automation jest zlokalizowana w Milwaukee, w stanie Wisconsin. Wieża zegarowa Allen-Bradley jest punktem orientacyjnym w Milwaukee wyposażonym w największy na Zachodniej Półkuli czterostronny zegar.
Go to Article

Allen-Bradley

Allen-Bradley

Allen-Bradley

Logo marki Siedziba firmy Rockwell Automation z widoczną wieżą zegarową
Data założenia 1903
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Milwaukee
Branża Automatyzacja
brak współrzędnych
Strona internetowa
Sterownik PLC Allen Bradley z programatorem
Sterownik PLC Allen Bradley z programatorem
Sterownik PLC Allen-Bradley zainstalowany w szafie sterowniczej

Allen-Bradley – marka sprzętu automatyki przemysłowej produkowanego przez Rockwell Automation (NYSE ROK). Firma przyniosła dochód 6,4 miliarda dolarów w 2013, produkuje sterowniki przemysłowe PLC, interfejsy użytkownika z maszyną, czujniki, komponenty bezpieczeństwa, software, napędy o zmiennej częstotliwości i układy napędowe, styczniki, centra sterowania silnikiem i systemy stworzone z podobnych produktów. Rockwell Automation także zapewnia usługi zarządzania aktywami, w tym naprawy i doradztwa. Siedziba firmy Rockwell Automation jest zlokalizowana w Milwaukee, w stanie Wisconsin.

Wieża zegarowa Allen-Bradley jest punktem orientacyjnym w Milwaukee wyposażonym w największy na Zachodniej Półkuli czterostronny zegar[1].

Historia

Firma została zbudowana, jako Compression Rheostat Company przez Doktora Stanton Allena i Lynde Bradley z początkowym kapitałem $1000 w 1903 roku. W 1910 nazwa firmy została zmieniona na Allen-Bradley Company. W 1952 otworzono jednostkę pomocniczą w Galt, Ontario, Kanada, która teraz zatrudnia około 1000 osób. W 1985 nowy rekord firmy został pobity, kiedy skończono rok fiskalny z 1 miliardem dolarów w sprzedaży. 20 lutego 1995 Rockwell International (teraz Rockwell Automation) zakupił firmę Allen-Bradley za 1,651 miliarda dolarów, co jest największym przejęciem w historii stanu Wisconsin[2].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Allen-Bradley", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Manufacturer & Supplier

3D,supplier,distributor,manufacturer,B2B, purchase, procure, sourcing,e-procurement,buy,sell,products