powered by CADENAS

Social Share

Kijek do selfie (10556 views - Basics)

Kijek do selfie (ang. selfie stick) – rodzaj ręcznego statywu, monopodu, pomagającego w wykonywaniu zdjęć typu selfie. Jest to długi pręt, zwykle teleskopowy, którego jeden koniec trzyma się w ręce, a na drugim umieszcza się smartfon. Kijki często wyposażone są w dodatkowe opcje, takie jak Bluetooth.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Kijek do selfie

Kijek do selfie

Kijek do selfie

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 (R4vi from London, UK).

Kijek do selfie (ang. selfie stick) – rodzaj ręcznego statywu, monopodu, pomagającego w wykonywaniu zdjęć typu selfie. Jest to długi pręt, zwykle teleskopowy, którego jeden koniec trzyma się w ręce, a na drugim umieszcza się smartfon. Kijki często wyposażone są w dodatkowe opcje, takie jak Bluetooth[1].

Historia

Pierwsze urządzenie tego typu zostało opatentowane w USA w 1983 roku[2]. Na amerykańskim rynku są one sprzedawane co najmniej od 2011 roku[3]. Produkt ten pojawił się także na liście najlepszych wynalazków 2014 według magazynu Time[4]. W ostatnich latach[kiedy?] popularność urządzenia znacznie wzrosła, chociaż przez wielu uważane jest ono za przejaw narcyzmu[5].

Sytuacja prawna

Używanie kijków do selfie jest zakazane w wielu miejscach publicznych. W Anglii wprowadzono oficjalny zakaz wnoszenia ich na stadiony, ponieważ mogłyby zostać użyte jako niebezpieczne narzędzie. W Polsce także zalicza się je do przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych i nie przewiduje się możliwości wniesienia ich na stadion[6]. Również wiele dużych muzeów i galerii sztuki zakazuje robienia zdjęć za pomocą kijków do selfie z uwagi na to, że eksponaty mogłyby zostać uszkodzone[7]. Ponadto używanie urządzeń tego typu nie jest dozwolone na wielu innych imprezach publicznych, np. w Australii zakazano ich na koncertach[8]. W Korei Południowej sprzedaż kijków do selfie bez odpowiedniego pozwolenia jest nielegalna, ponieważ korzystają one z technologii Bluetooth, a takie urządzenia podlegają tam specjalnym regulacjom i muszą posiadać certyfikat[9][1].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Kijek do selfie", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Basics

3d,cad,model,library,download,drawing,step,cad blocks,basics,university,highschool,college,grammer school,statistics,3dprinted