powered by CADENAS

Social Share

Kylo Ren (11927 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Kylo Ren, właściwie Ben Solo – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, po raz pierwszy pojawiająca się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku, gdzie w jego rolę wcielił się Adam Driver.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Kylo Ren

Kylo Ren

Kylo Ren
Postać z Gwiezdnych wojen

Kostium Kylo Rena
Grany przez Adam Driver
Dane biograficzne
Przynależność Najwyższy Porządek, wcześniej padawan Jedi
Data urodzenia 5 ABY
Rodzina Han Solo i Leia Organa (rodzice)
Inne informacje
Zajęcie mistrz zakonu Rycerzy Ren
Atrybuty miecz świetlny o czerwonej klindze i gardzie, Moc

Kylo Ren, właściwie Ben Solo – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, po raz pierwszy pojawiająca się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku, gdzie w jego rolę wcielił się Adam Driver[1].

Adam Driver, odtwórca roli Kylo Rena

Biografia

Urodzony jako Ben Solo, syn Hana Solo i Lei Organy, a więc wnuk Dartha Vadera. Był czuły na Moc, dlatego od chwili narodzin interesował się nim Snoke, który manipulował wydarzeniami wokół chłopca. Był wychowywany przez wuja – Luke’a Skywalkera na rycerza Jedi. Wzorem swojego dziadka przeszedł jednak na ciemną stronę Mocy. Przyjął imię Kylo Ren i został mistrzem zakonu Rycerzy Ren i komandorem Najwyższego Porządku[2].

Około 30 lat po bitwie o Endor szukał siedziby Luke’a, by go unicestwić. Torturując pilota Ruchu Oporu Poe Damerona, dowiedział się, że fragment mapy kryjówki wujka, znalazł się w pamięci droida BB-8. Po ataku na Takodanę, wyczuł Moc w Rey. Porwał kobietę i przewiózł do bazy Starkiller. Gdy bazę zaatakowały siły Ruchu Oporu, Ren natknął się na infiltrującego obiekt ojca. Han starał się go nawrócić na jasną stronę Mocy, lecz Ren go zabił, przebijając go mieczem świetlnym. Zraniony przez Chewbaccę, Kylo ewakuował się z eksplodującego budynku i udał się tropem Rey i Finna. Po pokonaniu byłego szturmowca przez Kylo Rena, Rey wzięła miecz świetlny. Dzięki Mocy udało jej się obezwładnić Rena, ale po chwili zostali rozdzieleni przez szczelinę w ziemi. Z rozkazu Snoke’a, który postanowił dokończyć szkolenie Kylo, na ratunek przybył mu generał Hux i obaj opuścili bazę Starkiller, zanim ta została zniszczona.

  1. Kylo Ren (Character) (ang.). IMDb. [dostęp 2016-02-15].
  2. Kylo Ren. starwars.com. [dostęp 2016-01-14].

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Kylo Ren", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic