powered by CADENAS

Social Share

Zagubieni w kosmosie (film 1998) (12291 views - Movie)

Zagubieni w kosmosie – film przygodowy z 1998 roku, powstały na podstawie serialu o tym samym tytule. Zdjęcia zostały nakręcone w Londynie i Shepperton.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Zagubieni w kosmosie (film 1998)

Zagubieni w kosmosie (film 1998)

Zagubieni w kosmosie
Lost in Space
Gatunek science-fiction
przygodowy
Rok produkcji 1998
Data premiery 3 kwietnia 1998
31 grudnia 1998
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
 Wielka Brytania
Język angielski
Czas trwania 130 minut
Reżyseria Stephen Hopkins
Scenariusz Akiva Goldsman
Muzyka Bruce Broughton
Zdjęcia Peter Levy
Scenografia Anna Pinnock
i inni[1]
Kostiumy Vin Burnham
Montaż Ray Lovejoy
Produkcja Michael De Luca i inni[2]
Wytwórnia Irwin Allen Productions
New Line Cinema
Prelude Pictures
Saltire Entertainment

Zagubieni w kosmosie – film przygodowy z 1998 roku, powstały na podstawie serialu o tym samym tytule. Zdjęcia zostały nakręcone w Londynie i Shepperton[3].

Fabuła

Rok 2058. Ziemia jest przeludniona, a jej zasoby naturalne dramatycznie wyczerpują się. Jedynym ratunkiem dla rodzaju ludzkiego wydaje się być kolonizacja innej planety. Naukowcy budują specjalne wrota, które będą umożliwiały poruszanie się szybsze od światła, ale tylko w przypadku istnienia drugich takich wrot u celu podróży. Rola kolumbów, którzy jako pierwsi mają dotrzeć na odległą planetę Alpha Prime, przypada rodzinie Robinsonów. Profesor John Robinson, jego żona Maureen, ich córki Judy i Penny oraz syn Will, wyruszają na podbój kosmosu. Za sterami imponującego statku „Jupiter 2” siada major Don West. Niestety, na pokładzie znajduje się też czarna owca – doktor Smith, którego celem jest sabotowanie misji[4].

Obsada

i inni[5]

Nagrody i nominacje

Złote Maliny 1998:

Nominacja:

  • Najgorszy remake lub sequel

Saturny 1998:

Nominacje w kategoriach:

  • Najlepsza charakteryzacja

Ciekawostki

Wszyscy główni aktorzy podpisali kontrakt na trzy filmy, jednak projekt zakończył się już na pierwszej części, z powodu bardzo niskich wpływów z sal kinowych w Ameryce Północnej.

W pierwotnej wersji scenariusza, misja statku Jupiter była sponsorowana przez koncern Coca-Cola, a nie przez firmę Silicon Graphics.

W czasie pracy na planie filmu, trwały jednocześnie prace nad serialem "Przyjaciele". Matt LeBlanc musiał często przemieszczać się między planami obu produkcji, które były od siebie oddalone o wiele setek kilometrów.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Zagubieni w kosmosie (film 1998)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon