powered by CADENAS

Social Share

Zszywka (8396 views - Business & Office)

Zszywka – metalowy drut o przekroju prostokątnym używany do zszywania np. kartek przy pomocy zszywacza. Wielkość zszywek, ich kształt i materiał, z którego są wykonane zależą od przeznaczenia, do którego są używane i urządzenia do ich aplikacji czyli zszywacza. Przed użyciem zszywka ma zazwyczaj kształt nawiasu kwadratowego. Zszywka ma zapewnić trwałe połączenie dwóch materiałów. Zszywka biurowa łączy kartki w sposób trwały dzięki temu, że po przebiciu tych kartek jest zaginana do wewnątrz lub na zewnątrz. Zszywka używana w przemyśle meblarskim łączy materiał obiciowy z drewnianą ramą mebli w podobny sposób jak gwoździe, czyli jej ramiona nie są zaginane. Zszywki znajdują zastosowanie m.in. w poligrafii i obok drutu introligatorskiego służą do wykonywania opraw zeszytowych, przy czym zszywki te różną szerokością i wysokością, stosowną do liczby zszywanych kartek. Mają też różną twardość w zależności od tego czy zszywane są trudniejsze do przebicia grubsze kartki papieru powlekanego czy łatwiejsze - kartki papieru offsetowego. Odmianą zszywek stosowanych w poligrafii są zszywki oczkowe. Oczka zszywki tworzą zawieszkę, dzięki której zszyte kartki można umieścić w segregatorze biurowym. Uwaga: Rysunek pokazuje zaginanie zszywek do wewnątrz. Niektóre zszywacze pozwalają też odginać zszywki na zewnątrz.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Zszywka

Zszywka

Zszywka

Zszywka – metalowy drut o przekroju prostokątnym używany do zszywania np. kartek przy pomocy zszywacza.

Wielkość zszywek, ich kształt i materiał, z którego są wykonane zależą od przeznaczenia, do którego są używane i urządzenia do ich aplikacji czyli zszywacza.

Przed użyciem zszywka ma zazwyczaj kształt nawiasu kwadratowego. Zszywka ma zapewnić trwałe połączenie dwóch materiałów. Zszywka biurowa łączy kartki w sposób trwały dzięki temu, że po przebiciu tych kartek jest zaginana do wewnątrz lub na zewnątrz. Zszywka używana w przemyśle meblarskim łączy materiał obiciowy z drewnianą ramą mebli w podobny sposób jak gwoździe, czyli jej ramiona nie są zaginane.

Zszywki znajdują zastosowanie m.in. w poligrafii i obok drutu introligatorskiego służą do wykonywania opraw zeszytowych, przy czym zszywki te różną szerokością i wysokością, stosowną do liczby zszywanych kartek. Mają też różną twardość w zależności od tego czy zszywane są trudniejsze do przebicia grubsze kartki papieru powlekanego czy łatwiejsze - kartki papieru offsetowego. Odmianą zszywek stosowanych w poligrafii są zszywki oczkowe. Oczka zszywki tworzą zawieszkę, dzięki której zszyte kartki można umieścić w segregatorze biurowym.

Schemat działania zszywacza


Uwaga: Rysunek pokazuje zaginanie zszywek do wewnątrz. Niektóre zszywacze pozwalają też odginać zszywki na zewnątrz.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Zszywka", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Business & Office

3D