powered by CADENAS

Social Share

Pikachu (13859 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Pikachu (jap. ピカチュウ Pikachū) – fikcyjna postać z serii Pokémon. Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Pokémonów, głównie ze względu na fakt, że jest on centralną postacią w serii anime. Pikachu jest powszechnie uważany za najbardziej popularnego Pokémona i jest traktowany jako oficjalna maskotka całej serii Pokémon.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Pikachu

Pikachu

Pikachu

Pikachu (jap. ピカチュウ Pikachū) – fikcyjna postać z serii Pokémon. Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Pokémonów, głównie ze względu na fakt, że jest on centralną postacią w serii anime. Pikachu jest powszechnie uważany za najbardziej popularnego Pokémona[1] i jest traktowany jako oficjalna maskotka całej serii Pokémon.

Charakterystyka

Pikachu jest żółty z brązowymi paskami na plecach, czarno zakończonymi uszami i czerwonymi policzkami. Do ewoluowania w Raichu potrzeba mu kamienia Gromu. W drugiej i w kolejnych generacjach Pokémon ten ma także swoją wcześniejszą ewolucję – Pichu, który zmienia się w Pikachu, gdy nawiąże silną więź ze swoim trenerem. Gdy zbierze się kilka Pikachu, mogą spowodować burzę z piorunami.

Pochodzenie nazwy

Nazwa Pikachu jest prawdopodobnie złożeniem słowa pika (po japońsku błysk) i słowa chu, które jest onomatopeją pochodzącą z języka japońskiego, mającą oddawać dźwięki wydawane przez mysz. Co ciekawe, w Ameryce Północnej występują stworzenia o angielskiej nazwie pika (pol. szczekuszka), jest jednak inaczej wymawiane (IPA: /paɪkə/, w przeciwieństwie /pika/ w Pikachu), i nie ma w związku z tym żadnych powiązań między tymi dwoma stworzeniami.

W grach wideo

Wersja Yellow była specjalnie stworzona, aby gracz mógł wczuć się w rolę Asha Ketchuma, i dlatego tak jak w anime na początku gracz otrzymuje właśnie Pikachu, ale nie może go złapać jako dzikiego Pokémona. W wersjach Green, Red i Blue można go złapać w Elektrowni (Power Plant), w mieście Wertania oraz w Lesie Wertańskim. W wersjach Gold i Silver Pikachu występuje na drodze numer 2, a w wersji Crystal można go dodatkowo wygrać w Game Corner w Prizmanii. W Hoenn jest dostępny w Safari Zone, w FireRed i LeafGreen tam gdzie w Green, Red i Blue, jednak występuje wtedy rzadziej.

  1. Joseph Tobin. (2002) Pikachu's Global Adventure Children, Young People, and Media Globalisation, The UNESCO Clearinghouse on Children, Youth and Media


This article uses material from the Wikipedia article "Pikachu", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic