powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Shuriken (11683 views - Entertainment)

Shuriken (jap. 手裏剣 shuriken), dosł.ostrze [ukryte] w dłoni. Broń miotana, wynaleziona i używana w Japonii. Shurikeny były pociskami do ręcznego miotania. Składały się z od 2 do 10 ostrzy. Ogólnie, ze względu na kształt wyróżnia się 20 różnych rodzajów shurikenów: potrójne, z 4 ostrzami, o kształcie gwiazdy, z 6 ostrzami, o kształcie swastyki oraz gwiazdki z 8 i 10 ostrzami. Każdy klan posiadał inny rodzaj shurikena. Ostrza shurikenów nierzadko pokrywano trucizną. Istnieje wiele rodzajów shurikenów: happa-shuriken – 8 ramienne gwiazdy hira-shuriken – o płaskiej powierzchni, mający 3 do 7 ramion bō-shuriken – „pręty” ostre z jednej lub dwóch stron o różnych kształtach przekroju itaken-shuriken – przypominające obcięte końcówki ostrzy mieczy taisha ryu hikudokyu shuriken – przypominający koło[potrzebny przypis] Shurikeny najczęściej mają grubość około 2 mm, średnicę do 10 cm oraz masę nie przekraczającą 200 g. Obraz broni jest bardzo wypaczony przez obecne kino światowe oraz pogłoski. W popkulturze jest silnie kojarzona z wojownikami ninja, jednak źródła historyczne nie podają żadnych informacji jakoby takie skojarzenie miało być zasadne, dodatkowo używana nie tylko przez ninja i samurajów. Nie służyły one jako główna broń, lecz najczęściej przydawały się jako metoda spowolnienia pościgu podczas ucieczki lub w celu odwrócenia uwagi.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Shuriken

Shuriken

Shuriken

Licensed under Creative Commons Attribution 2.5 (Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Mkill (w oparciu o szablon praw autorskich).).

Shuriken (jap. 手裏剣 shuriken), dosł.ostrze [ukryte] w dłoni. Broń miotana, wynaleziona i używana w Japonii.

Shurikeny były pociskami do ręcznego miotania. Składały się z od 2 do 10 ostrzy. Ogólnie, ze względu na kształt wyróżnia się 20 różnych rodzajów shurikenów: potrójne, z 4 ostrzami, o kształcie gwiazdy, z 6 ostrzami, o kształcie swastyki oraz gwiazdki z 8 i 10 ostrzami. Każdy klan posiadał inny rodzaj shurikena.

Ostrza shurikenów nierzadko pokrywano trucizną.

Istnieje wiele rodzajów shurikenów:


Shurikeny najczęściej mają grubość około 2 mm, średnicę do 10 cm oraz masę nie przekraczającą 200 g.

Obraz broni jest bardzo wypaczony przez obecne kino światowe oraz pogłoski. W popkulturze jest silnie kojarzona z wojownikami ninja, jednak źródła historyczne nie podają żadnych informacji jakoby takie skojarzenie miało być zasadne, dodatkowo używana nie tylko przez ninja i samurajów. Nie służyły one jako główna broń, lecz najczęściej przydawały się jako metoda spowolnienia pościgu podczas ucieczki lub w celu odwrócenia uwagi.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Shuriken", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Entertainment

Entertainment