powered by CADENAS

Social Share

Łuczywo (8074 views - Basics)

Łuczywo (inaczej żagiew, pochodnia) – narzędzie służące do oświetlania, składające się z niewielkiej długości kija, który na jednym końcu jest obwiązany włosami lnu, które nasączano substancją smolistą. Łuczyw nie używano bezpośrednio w pokojach mieszkalnych, chyba że miały dobrą wentylację. Odpędzano nimi watahy wilków, które napadały na przejeżdżających lasami ludzi. Pochodnie także służyły żołnierzom do podpalania podbitych wiosek (najczęściej Tatarom).
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Łuczywo

Łuczywo

Zobacz też: inne znaczenia.
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „pochodnia”. Zobacz też: inne znaczenia słów pochodnia i łuczywo.

Łuczywo (inaczej żagiew, pochodnia) – narzędzie służące do oświetlania, składające się z niewielkiej długości kija, który na jednym końcu jest obwiązany włosami lnu, które nasączano substancją smolistą.

Łuczyw nie używano bezpośrednio w pokojach mieszkalnych, chyba że miały dobrą wentylację. Odpędzano nimi watahy wilków, które napadały na przejeżdżających lasami ludzi. Pochodnie także służyły żołnierzom do podpalania podbitych wiosek (najczęściej Tatarom).
This article uses material from the Wikipedia article "Łuczywo", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Basics

3d,cad,model,library,download,drawing,step,cad blocks,basics,university,highschool,college,grammer school,statistics,3dprinted