powered by CADENAS

Social Share

Trójkąt (instrument muzyczny) (12359 views - Music)

Trójkąt, inaczej triangel (wł. triangolo) – instrument muzyczny, perkusyjny z grupy idiofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku. Trójkąt wykonany jest z metalowego pręta wygiętego w trójkątny kształt. Gra na nim polega na uderzaniu metalową pałeczką w którąkolwiek część trójkąta, najczęściej w poziomy pręt. Wydaje on dźwięczny, wysoki, metaliczny ton. Trójkąt jest częścią sekcji instrumentów perkusyjnych orkiestry symfonicznej. W muzyce jazzowej i rockowej rzadko używany.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Trójkąt (instrument muzyczny)

Trójkąt (instrument muzyczny)

Trójkąt (instrument muzyczny)

Trójkąt, inaczej triangel (wł. triangolo) – instrument muzyczny, perkusyjny z grupy idiofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku. Trójkąt wykonany jest z metalowego pręta wygiętego w trójkątny kształt. Gra na nim polega na uderzaniu metalową pałeczką w którąkolwiek część trójkąta, najczęściej w poziomy pręt. Wydaje on dźwięczny, wysoki, metaliczny ton.

Trójkąt jest częścią sekcji instrumentów perkusyjnych orkiestry symfonicznej. W muzyce jazzowej i rockowej rzadko używany.This article uses material from the Wikipedia article "Trójkąt (instrument muzyczny)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Music

3d,printed,3dprinting,3dprint,music,song,dvd,dcrom,schellak,top hit