powered by CADENAS

Social Share

Twix (4829 views - Food Drinks Beverages)

Twix – nazwa produktu cukierniczego produkowanego przez firmę Mars wchodzącą w skład koncernu Mars Incorporated. Jest produkowany od 1967 roku. Są to dwa cienkie, podłużne, herbatnikowe ciasteczka o długości 110 mm pokryte warstwą karmelu (32%) i oblane mleczną czekoladą (35%). Ponieważ są one znacznie cieńsze niż inne batoniki, są pakowane po dwie sztuki. Lecz w 1990 produkowano jako jeden batonik, dopiero w 1994 wprowadzili do produkcji tak zwane 2w1. W Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Portugalii, Finladii, Holandii i na Węgrzech, a co za tym idzie także w Polsce (gdzie początkowo sprzedawany był tylko importowany w Pewexach i Baltonie oraz na bazarach), baton był przez wiele lat nazywany Raider. Dopiero w roku 1991 nazwa ta została zmieniona na używanego międzynarodowo Twixa. W Niemczech zmiana ta była przyjęta z żalem. Slogan reklamowy Raider heißt jetzt Twix, ... sonst ändert sich nix (Raider nazywa się teraz Twix... poza tym nie zmieniło się nic) stał się symbolem fałszywie rozumianego ulepszania rzeczy przez nadawanie im nowych, bardziej modnych nazw. Nawiązanie do batonika Twix odegrało znaczącą rolę w jednym z odcinków amerykańskiego serialu komediowego pt. Kroniki Seinfelda. Natomiast opakowanie po batonie Raider było jednym z pobocznych motywów serialu Dark.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Twix

Twix

Twix

Twix – nazwa produktu cukierniczego produkowanego przez firmę Mars wchodzącą w skład koncernu Mars Incorporated. Jest produkowany od 1967 roku. Są to dwa cienkie, podłużne, herbatnikowe ciasteczka o długości 110 mm pokryte warstwą karmelu (32%) i oblane mleczną czekoladą (35%). Ponieważ są one znacznie cieńsze niż inne batoniki, są pakowane po dwie sztuki. Lecz w 1990 produkowano jako jeden batonik, dopiero w 1994 wprowadzili do produkcji tak zwane 2w1.

W Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Portugalii, Finladii, Holandii i na Węgrzech, a co za tym idzie także w Polsce (gdzie początkowo sprzedawany był tylko importowany w Pewexach i Baltonie oraz na bazarach), baton był przez wiele lat nazywany Raider. Dopiero w roku 1991 nazwa ta została zmieniona na używanego międzynarodowo Twixa. W Niemczech zmiana ta była przyjęta z żalem. Slogan reklamowy Raider heißt jetzt Twix, ... sonst ändert sich nix (Raider nazywa się teraz Twix... poza tym nie zmieniło się nic) stał się symbolem fałszywie rozumianego ulepszania rzeczy przez nadawanie im nowych, bardziej modnych nazw.

Nawiązanie do batonika Twix odegrało znaczącą rolę w jednym z odcinków amerykańskiego serialu komediowego pt. Kroniki Seinfelda. Natomiast opakowanie po batonie Raider było jednym z pobocznych motywów serialu Dark.

Linki zewnętrzne
This article uses material from the Wikipedia article "Twix", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Food Drinks Beverages

food,liquor,alcohol,drink,beverage,coke