powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Tapczan (8838 views - Interior Design)

Tapczan – mebel przeznaczony do spania oraz odpoczynku w pozycji leżącej. Składa się z drewnianego pudła, w którym zazwyczaj trzyma się pościel, i materaca, który był położony początkowo na pasach lub sznurach, później na siatce lub sprężynach. Tapczan często był obity tkaniną dekoracyjną. W Polsce w XVIII wieku tapczanem nazywano proste łoże z desek, pryczę. Współczesne tapczany, miękkie i wyściełane skrzyżowanie łóżka i kanapy wywodzi się z orientalnej mody, zwanej we Francji divan à la turque.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Tapczan

Tapczan

Tapczan

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 de (Deutsche Fotothek‎).

Tapczanmebel przeznaczony do spania oraz odpoczynku w pozycji leżącej. Składa się z drewnianego pudła, w którym zazwyczaj trzyma się pościel, i materaca, który był położony początkowo na pasach lub sznurach, później na siatce lub sprężynach. Tapczan często był obity tkaniną dekoracyjną.

W Polsce w XVIII wieku tapczanem nazywano proste łoże z desek, pryczę. Współczesne tapczany, miękkie i wyściełane skrzyżowanie łóżka i kanapy wywodzi się z orientalnej mody, zwanej we Francji divan à la turque.

  • Krystyna Kubalska-Sulkiewicz, Monika Bielska-Łach, Anna Manteuffel-Szarota: Słownik terminologiczny sztuk pięknych. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007. ISBN 978-83-01-12365-9.
This article uses material from the Wikipedia article "Tapczan", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Interior Design

3D,interior,architecture,furniture,kitchen,sanitary,bath,design,art