powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Tost (8004 views - Food Drinks Beverages)

Tost – kromka pieczywa, najczęściej tzw. „tostowego”, podpieczona w tosterze lub piekarniku, rodzaj grzanki. Tosty mogą być podawane na słodko, np. z dżemem bądź miodem oraz wykwintnie – z kawiorem. Tost z masłem i dżemem jest składnikiem typowego angielskiego śniadania. Pod pojęciem tostów rozumie się także opiekane w tostownicy sandwicze (kanapki) przyrządzone z dwóch kromek chleba tostowego, zazwyczaj przełożone żółtym serem. Tosty francuskie to jeszcze inna potrawa – kromki dowolnego pieczywa macza się w jajkach roztrzepanych z mlekiem i smaży obustronnie na patelni posmarowanej tłuszczem.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Tost

Tost

Zobacz też: Tost – miejscowość w Katalonii.

Tost – kromka pieczywa, najczęściej tzw. „tostowego”, podpieczona w tosterze lub piekarniku, rodzaj grzanki.

Tosty mogą być podawane na słodko, np. z dżemem bądź miodem oraz wykwintnie – z kawiorem. Tost z masłem i dżemem jest składnikiem typowego angielskiego śniadania.

Pod pojęciem tostów rozumie się także opiekane w tostownicy sandwicze (kanapki) przyrządzone z dwóch kromek chleba tostowego, zazwyczaj przełożone żółtym serem.

Tosty francuskie to jeszcze inna potrawa – kromki dowolnego pieczywa macza się w jajkach roztrzepanych z mlekiem i smaży obustronnie na patelni posmarowanej tłuszczem[1].This article uses material from the Wikipedia article "Tost", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Food Drinks Beverages

food,liquor,alcohol,drink,beverage,coke