powered by CADENAS

Social Share

Amazon

C-3PO (5863 views - Movie)

C-3PO (siːˈθriːpi.oʊ, nazywany także skrótowo 3PO) – droid grany przez Anthony’ego Danielsa w filmie Gwiezdne wojny. Tchórzliwy i zasadniczy robot protokolarny, którego zbudował Anakin Skywalker na planecie Tatooine. Wówczas zawiązała się jego oparta na wzajemnych przeciwieństwach przyjaźń z poznanym w otoczeniu królowej Amidali droidem nawigacyjno-naprawczym R2-D2. Wspólnie z R2-D2 przeżył wiele przygód, m.in. odkrył służącą Separatystom fabrykę droidów bojowych na Geonosis. Po wielu latach oba automaty służyły także na Tantive IV, statku księżniczki Lei, która wysłała je z misją odnalezienia Obi-Wana Kenobiego i przekazania mu prośby o pomoc rebeliantom. Po wylądowaniu na Tatooine poprzez handlarzy złomem trafiły do rąk Luke’a Skywalkera. Obwołany bogiem przez Ewoki, rdzennych mieszkańców księżyca Endor.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

C-3PO

C-3PO

C-3PO
C-3PO
Postać z Gwiezdnych wojen

Replika C-3PO, przedstawiona w Robot Hall of Fame
Pierwsze wystąpienie Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo (1999)
Grany przez Anthony Daniels
Dubbing Grzegorz Wons (1-6, oraz seriale animowane)

Piotr Bajor (7-)

Dane biograficzne
Pochodzenie Tatooine
Przynależność Republika Galaktyczna, Sojusz Rebeliantów, Nowa Republika

C-3PO (siːˈθriːpi.oʊ, nazywany także skrótowo 3PO) – droid grany przez Anthony’ego Danielsa w filmie Gwiezdne wojny.

Tchórzliwy i zasadniczy robot protokolarny, którego zbudował Anakin Skywalker na planecie Tatooine. Wówczas zawiązała się jego oparta na wzajemnych przeciwieństwach przyjaźń z poznanym w otoczeniu królowej Amidali droidem nawigacyjno-naprawczym R2-D2. Wspólnie z R2-D2 przeżył wiele przygód, m.in. odkrył służącą Separatystom fabrykę droidów bojowych na Geonosis.

Po wielu latach oba automaty służyły także na Tantive IV, statku księżniczki Lei, która wysłała je z misją odnalezienia Obi-Wana Kenobiego i przekazania mu prośby o pomoc rebeliantom. Po wylądowaniu na Tatooine poprzez handlarzy złomem trafiły do rąk Luke’a Skywalkera. Obwołany bogiem przez Ewoki, rdzennych mieszkańców księżyca Endor.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "C-3PO", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon