powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Roadster (8770 views - Cars & Motorbikes & Trucks & Buse)

Roadster – typ nadwozia samochodu osobowego, mający na przestrzeni dziejów motoryzacyjnych kilka znaczeń: W początkach XX wieku w USA (trochę później także w Europie) określał silniejsze modele samochodów, pozbawione dachu i wyposażone w tzw. siedzenie teściowej. Modele te były następcami, a niekiedy rówieśnikami runaboutów. Obecnie terminem tym określa się dwumiejscowe auta o sportowym charakterze, bez stałego dachu. Współczesnego roadstera poznać można po tym, że jego dach (miękki lub sztywny) przypinany jest do karoserii, a więc nie jest integralną częścią nadwozia. Inna definicja mówi, że samochód typu Roadster ma 3 charakterystyczne cechy: składany dach dwa miejsca napęd wyłącznie na tylną oś zatem auta ze składanym dachem i czterema siedzeniami i/lub napędem na przednią oś lub 4x4 są po prostu kabrioletami, a nie roadsterami. Przykładowe modele: Honda S2000 Mazda MX-5 BMW Z3/Z4 Mercedes McLaren SLR Roadster Chrysler Crossfire Roadster Nissan 350Z Roadster Opel Speedster Porsche Boxster Lamborghini Murciélago Roadster Leopard 6 Litre Roadster Caterham R500 Lotus Seven Pagani Zonda Roadster
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Roadster

Roadster

Roadster
Roadster

Roadster – typ nadwozia samochodu osobowego, mający na przestrzeni dziejów motoryzacyjnych kilka znaczeń:

  • W początkach XX wieku w USA (trochę później także w Europie) określał silniejsze modele samochodów, pozbawione dachu i wyposażone w tzw. siedzenie teściowej. Modele te były następcami, a niekiedy rówieśnikami runaboutów.
  • Obecnie terminem tym określa się dwumiejscowe auta o sportowym charakterze, bez stałego dachu. Współczesnego roadstera poznać można po tym, że jego dach (miękki lub sztywny) przypinany jest do karoserii, a więc nie jest integralną częścią nadwozia.
  • Inna definicja mówi, że samochód typu Roadster ma 3 charakterystyczne cechy:
składany dach
dwa miejsca
napęd wyłącznie na tylną oś

zatem auta ze składanym dachem i czterema siedzeniami i/lub napędem na przednią oś lub 4x4 są po prostu kabrioletami, a nie roadsterami.

Przykładowe modele:This article uses material from the Wikipedia article "Roadster", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Cars & Motorbikes & Trucks & Buse

Car, Truck,MotorBike, Bicycle, Engine, Racer, Bus