powered by CADENAS

Social Share

Analog Devices (5205 views - Manufacturer & Supplier)

Analog Devices, Inc. (skrótowiec: ADI) – amerykański producent przyrządów półprzewodnikowych, notowany na New York Stock Exchange. Specjalizuje się w przetwornikach analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych, mikroukładach elektromechanicznych oraz procesorach sygnałowych dla klientów indywidualnych i przemysłu. Swoje układy produkuje w technice 0,09–3 μm. W roku 2005 spółka zatrudniała 8800 pracowników na całym świecie i osiągnęła przychód 2,4 miliarda dolarów, przy łącznej sprzedaży na sumę 26 miliardów dolarów.
Go to Article

Analog Devices

Analog Devices

Analog Devices

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (Analog Devices).

Analog Devices

Siedziba firmy
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Norwood (Massachusetts)
Data założenia 1965
Symbol akcji NYSE: ADI
brak współrzędnych
Strona internetowa

Analog Devices, Inc. (skrótowiec: ADI) – amerykański producent przyrządów półprzewodnikowych, notowany na New York Stock Exchange.

Specjalizuje się w przetwornikach analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych, mikroukładach elektromechanicznych oraz procesorach sygnałowych dla klientów indywidualnych i przemysłu. Swoje układy produkuje w technice 0,09–3 μm. W roku 2005 spółka zatrudniała 8800 pracowników na całym świecie i osiągnęła przychód 2,4 miliarda dolarów, przy łącznej sprzedaży na sumę 26 miliardów dolarów.

Historia

Analog Devices jest jedną z najdłużej istniejących firm przemysłu półprzewodnikowego na świecie. Została założona przez Raya Statę i Matthew Lorbera w 1965. Stata bierze czynny udział w rozwoju firmy aż do dnia dzisiejszego. 11 marca 1969 roku odbyła się pierwsza oferta publiczna; Analog Devices stał się spółką zarządzaną publicznie. W 1979 roku kompania pojawiła się na New York Stock Exchange. W sierpniu 1990 firma Analog Devices kupiła Precision Monolithics, Inc.

Obecnie stanowisko dyrektora naczelnego oraz prezesa piastuje Jerald G. Fishman, natomiast przewodniczącym jest Ray Stata. Siedzibą główną firmy jest Norwood w stanie Massachusetts.

Produkty

Analog Devices ma w swojej ofercie szeroki wachlarz przyrządów półprzewodnikowych:

 • przetworniki analogowo-cyfrowe
 • przetworniki cyfrowo-analogowe
 • mikroukłady elektromechaniczne
 • procesory sygnałowe
 • urządzenia do odbioru i wysyłania sygnału o częstotliwości radiowej
 • urządzenia zarządzające poborem mocy
 • urządzenia audio i wideo
 • wzmacniacze
 • komparatory
 • światłowody
 • czujniki


This article uses material from the Wikipedia article "Analog Devices", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Manufacturer & Supplier

3D,supplier,distributor,manufacturer,B2B, purchase, procure, sourcing,e-procurement,buy,sell,products