powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Metr (przyrząd pomiarowy) (9500 views - Tooling)

Metr, centymetr – potocznie określenia tego używa się jako nazwy taśmy lub listwy z podziałką centymetrową, często składanej lub zwijanej, o długość jednego metra lub jego wielokrotności. W krawiectwie centymetr czyli miara krawiecka (miarka krawiecka, metr krawiecki) jest wykonana w postaci wąskiej taśmy z tkaniny, zatopionej w tworzywie, łatwej do zwinięcia, z podziałką co 1 cm o dokładności 1 mm. Najczęściej jest dwustronny, z tym, że podziałka po obu stronach taśmy wykonana jest w przeciwnym kierunku. Długość taśmy zwykle wynosi 150 cm. Przyrząd ten bywał używany przez żołnierzy służby zasadniczej Wojska Polskiego do oznaczania liczby dni do końca służby. Skracano go każdego dnia o jeden centymetr, a pozostała długość oznaczała liczbę dni pozostałych do końca służby.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Metr (przyrząd pomiarowy)

Metr (przyrząd pomiarowy)

Metr (przyrząd pomiarowy)

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to BetacommandBot (w oparciu o szablon praw autorskich).).

Metr, centymetr – potocznie określenia tego używa się jako nazwy taśmy lub listwy z podziałką centymetrową, często składanej lub zwijanej, o długość jednego metra lub jego wielokrotności[1].

W krawiectwie centymetr czyli miara krawiecka (miarka krawiecka, metr krawiecki) jest wykonana w postaci wąskiej taśmy z tkaniny, zatopionej w tworzywie, łatwej do zwinięcia, z podziałką co 1 cm o dokładności 1 mm. Najczęściej jest dwustronny, z tym, że podziałka po obu stronach taśmy wykonana jest w przeciwnym kierunku. Długość taśmy zwykle wynosi 150 cm.

Przyrząd ten bywał używany przez żołnierzy służby zasadniczej Wojska Polskiego do oznaczania liczby dni do końca służby. Skracano go każdego dnia o jeden centymetr, a pozostała długość oznaczała liczbę dni pozostałych do końca służby[2].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Metr (przyrząd pomiarowy)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Tooling

tooling,tool,drill,cam,manufacturing