powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Światowy Dzień Toalet (5421 views - Interior Design)

Światowy Dzień Toalet (ang. World Toilet Day) – obchodzony jest 19 listopada. Historia tego święta rozpoczęła się na początku XXI wieku. W 2001 roku w Singapurze została powołana Światowa Organizacja Toaletowa, World Toilet Organisation (WTO), która podjęła się prowadzenia walki o podwyższanie standardów ubikacji na świecie ze szczególnym uwzględnieniem szaletów publicznych. Założycielem Organizacji jest Jack Sim, który co roku organizował konferencję World Toilet Summit. Konferencje takie odbyły się w 2001 roku w Singapurze, a potem kolejno w Seulu (Korea Południowa – 2002), Tajpej (Tajwan – 2003), Pekinie (Chiny – 2004) oraz Belfaście (Irlandia Płn. – 2005). W 2013 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło projekt A/67/L.75 "Urządzenia sanitarne dla wszystkich" i rezolucją A/RES/67/291 wyznaczyło oficjalnie święto na 19 listopada. Obchody koordynuje UN-Water we współpracy z rządami krajów i zainteresowanymi stronami.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Światowy Dzień Toalet

Światowy Dzień Toalet

Światowy Dzień Toalet

Licensed under Creative Commons Attribution 2.0 (UN-Water).

Światowy Dzień Toalet

Dzień 19 listopada
Kraje  ONZ
Typ święta międzynarodowe
Znaczenie walka o higienę i podwyższanie standardów ubikacji na świecie
Podobne święta Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Toalet (ang. World Toilet Day) – obchodzony jest 19 listopada. Historia tego święta rozpoczęła się na początku XXI wieku.

W 2001 roku w Singapurze została powołana Światowa Organizacja Toaletowa, World Toilet Organisation (WTO), która podjęła się prowadzenia walki o podwyższanie standardów ubikacji na świecie ze szczególnym uwzględnieniem szaletów publicznych. Założycielem Organizacji jest Jack Sim, który co roku organizował konferencję World Toilet Summit[1]. Konferencje takie odbyły się w 2001 roku w Singapurze, a potem kolejno w Seulu (Korea Południowa – 2002), Tajpej (Tajwan – 2003), Pekinie (Chiny – 2004) oraz Belfaście (Irlandia Płn. – 2005).

W 2013 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło projekt A/67/L.75 "Urządzenia sanitarne dla wszystkich" i rezolucją A/RES/67/291 wyznaczyło oficjalnie święto na 19 listopada. Obchody koordynuje UN-Water we współpracy z rządami krajów i zainteresowanymi stronami[2].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Światowy Dzień Toalet", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Interior Design

3D,interior,architecture,furniture,kitchen,sanitary,bath,design,art