powered by CADENAS

Social Share

BB-8 (8836 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

BB-8 – postać fantastyczna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojen – droid astromechaniczny. Po raz pierwszy pojawił się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku. Ma kształt kuli, na szczycie której znajduje się coś w rodzaju głowy. Maszyna porusza się tocząc po ziemi, podczas gdy głowa pozostaje zawsze na górze. Droid jest w stanie bardzo szybko się poruszać. Należał do pilota Ruchu Oporu – Poe Damerona. Podczas pobytu na planecie Jakku, około 30 lat po bitwie o Endor, połączył siły z uciekającymi przed zagrożeniem Rey i Finnem. W jego pamięć został wgrany fragment mapy zawierającej kryjówkę Luke’a Skywalkera. Był poszukiwany przez szturmowców Nowego Porządku i Kylo Rena. BB-8 został zaprojektowany przez Neala Scanlana. Na planie filmowym używano zdalnie sterowanego robota, w trudniejszych scenach został wygenerowany komputerowo.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

BB-8

BB-8

BB-8
Postać z Gwiezdnych wojen
Dane biograficzne
Przynależność Ruch Oporu
Inne informacje
Atrybuty paralizator

BB-8postać fantastyczna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojendroid astromechaniczny. Po raz pierwszy pojawił się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku.

Ma kształt kuli, na szczycie której znajduje się coś w rodzaju głowy. Maszyna porusza się tocząc po ziemi, podczas gdy głowa pozostaje zawsze na górze. Droid jest w stanie bardzo szybko się poruszać. Należał do pilota Ruchu Oporu – Poe Damerona. Podczas pobytu na planecie Jakku, około 30 lat po bitwie o Endor, połączył siły z uciekającymi przed zagrożeniem Rey i Finnem. W jego pamięć został wgrany fragment mapy zawierającej kryjówkę Luke’a Skywalkera. Był poszukiwany przez szturmowców Nowego Porządku i Kylo Rena.

BB-8 został zaprojektowany przez Neala Scanlana[1]. Na planie filmowym używano zdalnie sterowanego robota, w trudniejszych scenach został wygenerowany komputerowo[2].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "BB-8", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic