powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Sześcionóg (5241 views - Mechanism & Kinematics)

Sześcionóg – urządzenie mechaniczne, którego ruch opiera się o trzy pary nóg. Termin ten zwykle wiąże się z robotyką. Urządzenia tego typu uważa się z stabilniejsze od robotów dwunogich, ponieważ w większości przypadków cechują się one stabilnością statyczną i nie wymagają sterowania w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony udowodniono jednak, że sześcionogie owady (np. karaluchy) uzależniają swój ruch od uwarunkowań dynamicznych. Przykładem polskiego robota sześcionożnego jest projekt realizowany w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP – Mazospider.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Sześcionóg

Sześcionóg

Sześcionóg – urządzenie mechaniczne, którego ruch opiera się o trzy pary nóg. Termin ten zwykle wiąże się z robotyką. Urządzenia tego typu uważa się z stabilniejsze od robotów dwunogich, ponieważ w większości przypadków cechują się one stabilnością statyczną i nie wymagają sterowania w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony udowodniono jednak, że sześcionogie owady (np. karaluchy) uzależniają swój ruch od uwarunkowań dynamicznych.

Przykładem polskiego robota sześcionożnego jest projekt realizowany w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP – Mazospider[1].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Sześcionóg", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Mechanism & Kinematics

3D,Geneva double,mechanism,kinematics,rotation,translation