powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Toy Story (11730 views - Movie)

Toy Story – film animowany produkcji amerykańskiej z 1995 roku stworzony przez firmę Pixar we współpracy z firmą Disney. Pierwszy film pełnometrażowy stworzony całkowicie przy użyciu techniki komputerowej. Jego druga część Toy Story 2 pojawiła się 4 lata później, a trzecia Toy Story 3 15 lat później. Trzecia część serii nie jest ostatnim filmem jak to wcześniej zapowiadano. 17 lipca 2012 roku Pixar potwierdził, że powstanie Toy Story 4, a premiera była planowana pierwotnie na 2015 rok, jednak została przeniesiona na rok 2017. W październiku 2016 wytwórnia Disney ponownie przełożyła datę premiery, tym razem na rok 2019.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


  

Toy Story

Toy Story

Toy Story
Toy Story
Gatunek animowany
komedia
fantasy
Data premiery 22 listopada 1995
7 grudnia 1995
22 marca 1996
5 kwietnia 1996
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 76 min
Reżyseria John Lasseter
Scenariusz Joss Whedon
Andrew Stanton
Joel Cohen
Alec Sokolow
Główne role Tom Hanks
Tim Allen
Don Rickles
Jim Varney
Wallace Shawn
Muzyka Randy Newman
Montaż Robert Gordon
Lee Unkrich
Wytwórnia Disney
Kontynuacja Toy Story 2 (1999)

Toy Story – film animowany produkcji amerykańskiej z 1995 roku stworzony przez firmę Pixar we współpracy z firmą Disney. Pierwszy film pełnometrażowy stworzony całkowicie przy użyciu techniki komputerowej.

Jego druga część Toy Story 2 pojawiła się 4 lata później, a trzecia Toy Story 3 15 lat później. Trzecia część serii nie jest ostatnim filmem jak to wcześniej zapowiadano. 17 lipca 2012 roku Pixar potwierdził, że powstanie Toy Story 4, a premiera była planowana pierwotnie na 2015 rok[1], jednak została przeniesiona na rok 2017[2]. W październiku 2016 wytwórnia Disney ponownie przełożyła datę premiery, tym razem na rok 2019[3].

Opis fabuły

Film opowiada o zabawkach Andy’ego. Jego ulubieńcem jest kowboj imieniem Chudy. Do kolekcji Andy’ego wliczają się m.in. zabawki: pies Cienki, Pan Bulwa, Rex (zielony dinozaur). W dniu swoich urodzin Andy dostaje w prezencie Buzza Astrala – astronautę, który „spycha” w kąt Chudego, stając się ulubioną zabawką chłopca. Chudy jest zazdrosny o nową zabawkę i za wszelką cenę chce się jej pozbyć. Kiedy w końcu udaje mu się to zrobić inne zabawki odwracają się od niego. Chudy postanawia jednak naprawić wyrządzoną szkodę i przyprowadzić Buzza z powrotem do domu. Sąsiad Andy’ego – Sid dostaje w swoje ręce kowboja oraz astronautę i chce ich wysadzić w powietrze. Buzz i Chudy muszą więc uciekać.

Bohaterowie

 • Chudy (Woody), głos: Tom Hanks – figurka kowboja, z kółeczkiem na plecach pociągnięcie którego powoduje, że Chudy wypowiada jedną ze standardowych formułek, np. „wąż mi wlazł do buta”, „jesteś moim najlepszym zastępcą”, bądź „ktoś zatruł studnię”; ulubiona zabawka Andy’ego, przywódca zabawek Andy’ego.
 • Buzz Astral (Buzz Lightyear), głos: Tim Allen – figurka astronauty walczącego z Zurgiem; początkowo myśli, że nim rzeczywiście jest, sądzi, że posiada laser (dioda świecąca), że potrafi latać (małe skrzydła na sprężynce) oraz że baza się z nim skontaktuje (nagrany głos Buzza uruchamiany przyciskiem); Andy dostał go na urodziny; zepchnął Chudego z pierwszego miejsca wśród zabawek, którymi lubi bawić się Andy; swoje imię otrzymał na cześć znanego astronauty Buzza Aldrina.
 • Pan Bulwa (Mr. Potato Head), głos: Don Rickles – kartofelek z mimiką człowieka, prawdopodobnie jest sprzedawany przez firmę Hasbro; marzy o żonie, Pani Bulwie, którą niespodziewanie siostra Andy’ego dosłała na gwiazdkę.
 • Rex (Rex), głos: Wallace Shawn – figurka tyranozaura – dinozaura z kompleksem niższości, wystąpił także w filmie Potwory i spółka. Wyprodukowany przez firmę Mattel.
 • Cienki (Slinky Dog), głos: Jim Varney – jamnik, przyjaciel Chudego, środkowa część tułowia jamnika to sprężyna, przydaje się w wielu akcjach zabawek.
 • Hamm (Hamm), głos: John Ratzenberger – świnka skarbonka.
 • Bou (Bo Peep), głos: Annie Potts – jasnowłosa pasterka, miłość Chudego.
 • Sierżant (Sarge), głos: R. Lee Ermey – dowódca plastikowych żołnierzy, często pomagają innym zabawkom.
 • Andy – właściciel większości zabawek występujących w tym filmie.
 • Sid – sąsiad Andy’ego, na koszulce nosi wizerunek czaszki. Kat dla zabawek.
 • Mama – matka Andy’ego i Molly.
 • Molly – młodsza siostra Andy’ego. Jest niemowlakiem.
 • Anka – siostra Sida. Jej zabawki często są przez niego „torturowane”.

Wersja polska

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Toy Story", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon