powered by CADENAS

Social Share

Amazon

AWD (4472 views - Cars & Motorbikes & Trucks & Buse)

AWD (ang. All Wheel Drive, lub 4WD 4 Wheel Drive) − jedno z możliwych oznaczeń napędu na wszystkie koła, a mówiąc dokładniej – na wszystkie osie pojazdu. Oznaczenie AWD/4WD jest typowe dla samochodów Subaru (np. Subaru Forester) oraz koncernu Audi AG z napędem na wszystkie koła (quattro). Nie wszędzie użycie napędu AWD może się opłacać, gdyż zwiększa on zapotrzebowanie na paliwo. Dlatego w małych oszczędnych autach stosuje się napęd tylko na jedną oś (zazwyczaj przednią). Napęd AWD często używany jest w samochodach terenowych, gdzie wymagany jest do pokonywania przeszkód.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

AWD

AWD

AWD (ang. All Wheel Drive, lub 4WD 4 Wheel Drive) − jedno z możliwych oznaczeń napędu na wszystkie koła, a mówiąc dokładniej – na wszystkie osie pojazdu.

Oznaczenie AWD/4WD jest typowe dla samochodów Subaru (np. Subaru Forester) oraz koncernu Audi AG z napędem na wszystkie koła (quattro).

Nie wszędzie użycie napędu AWD może się opłacać, gdyż zwiększa on zapotrzebowanie na paliwo. Dlatego w małych oszczędnych autach stosuje się napęd tylko na jedną oś (zazwyczaj przednią). Napęd AWD często używany jest w samochodach terenowych, gdzie wymagany jest do pokonywania przeszkód[1].

  1. l, Czym jest napęd 4x4 ? – Nowości ze świata motoryzacji – cafemoto.pl, „Nowości ze świata motoryzacji – cafemoto.pl”, 11 marca 2017 [dostęp 2017-10-16] (pol.).
This article uses material from the Wikipedia article "AWD", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Cars & Motorbikes & Trucks & Buse

Car, Truck,MotorBike, Bicycle, Engine, Racer, Bus