powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Multicopter (6329 views - Mechanism & Kinematics)

Multicopter ya da multirotor en az iki motoru olan helikopter türüdür. Multicopter'ler farklı sayıda motora sahip olabilirler. En çok kullanılan multicopter versiyonları şunlardır: T Copter (2 motorlu) Y Copter (3 motorlu) Quad Copter (4 veya x4 yani 8 motorlu) Hexa Copter (6 motorlu) Octo Copter (8 motorlu) dedoca copter (x6 yani 12 motorlu) coaxial copter (x8 yani 16 motorlu)Bu sistemler şarjlı lityum polimer piller ile çalışmaktadır, Multicopter'ler havada dengede durabilmek için bir kontrolcüye ihtiyaç duyarlar. Bu kontrolcüler içlerinde çeşitli sensörler barındırır. Gyro, ivme sensörü, manyetik alan sensörü, küresel konumlandırma sistemi, Ultrasonik sensör ve basınç sensörü bunlara örnek gösterilebilir. kaynaklar ve detaylı bilgi için. [1] bu tip hava insansız araçları, havadan fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılır. kameraların havada stabil ve titreşimsiz görüntü kalitesi elde etmek için gimbal gibi Elektromekanik bir sistem kullanır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Multicopter

Multicopter

Multicopter ya da multirotor en az iki motoru olan helikopter türüdür. Multicopter'ler farklı sayıda motora sahip olabilirler.

En çok kullanılan multicopter versiyonları şunlardır:

  • T Copter (2 motorlu)
  • Y Copter (3 motorlu)
  • Quad Copter (4 veya x4 yani 8 motorlu)
  • Hexa Copter (6 motorlu)
  • Octo Copter (8 motorlu)
  • dedoca copter (x6 yani 12 motorlu)
  • coaxial copter (x8 yani 16 motorlu)

Bu sistemler şarjlı lityum polimer piller ile çalışmaktadır, Multicopter'ler havada dengede durabilmek için bir kontrolcüye ihtiyaç duyarlar. Bu kontrolcüler içlerinde çeşitli sensörler barındırır. Gyro, ivme sensörü, manyetik alan sensörü, küresel konumlandırma sistemi, Ultrasonik sensör ve basınç sensörü bunlara örnek gösterilebilir. kaynaklar ve detaylı bilgi için. [1] bu tip hava insansız araçları, havadan fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılır. kameraların havada stabil ve titreşimsiz görüntü kalitesi elde etmek için gimbal gibi Elektromekanik bir sistem kullanır.This article uses material from the Wikipedia article "Multicopter", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Mechanism & Kinematics

3D,Geneva double,mechanism,kinematics,rotation,translation