powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Northrop (6840 views - Manufacturer & Supplier)

Northrop (Northrop Corporation), ABD merkezli, askeri ve sivil hava araçları üretiminde faaliyet gösteren, 1994 yılında Grumman ile birleşerek Northrop Grumman adını alan şirkettir. Şirket 1927 yılında Jack Northrop (1895 – 1981) tarafından Avion Corporation adıyla kurulmuştur. 1929 yılında United Aircraft and Transport Corporation adını aldıysa da 1939 yılında Northrop Corporation adıyla Moye Stephens'in kuruculuğunda devam etmiş ve 1994 yılında birleşerek Northrop Grumman'a dönüşmüştür. Birleşmeden önce bombardıman, savaş ve kargo uçakları yanında uçak parçaları ve ekipmanları, güdümlü füzelerle bunların ekipmanları ve malzemeleri gibi çeşitli mamülleri üretiyordu.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Northrop

Northrop

Northrop
Northrop Corporation
Kuruluş 1927 (1939)
Konum El Segundo, Kaliforniya, Hawthorne, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Northrop (Northrop Corporation), ABD merkezli, askeri ve sivil hava araçları üretiminde faaliyet gösteren, 1994 yılında Grumman ile birleşerek Northrop Grumman adını alan şirkettir.[1] Şirket 1927 yılında Jack Northrop (1895 – 1981) tarafından Avion Corporation adıyla kurulmuştur. 1929 yılında United Aircraft and Transport Corporation adını aldıysa da 1939 yılında Northrop Corporation adıyla Moye Stephens'in kuruculuğunda devam etmiş ve 1994 yılında birleşerek Northrop Grumman'a dönüşmüştür. Birleşmeden önce bombardıman, savaş ve kargo uçakları yanında uçak parçaları ve ekipmanları, güdümlü füzelerle bunların ekipmanları ve malzemeleri gibi çeşitli mamülleri üretiyordu.

Kaynakça

  1. ^ Jordan, Corey C. "Grumman's Ascendency: Chapter One." Planes and Pilots Of World War 2, 2000. Retrieved: 22 July 2011.

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Northrop", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Manufacturer & Supplier

3D,supplier,distributor,manufacturer,B2B, purchase, procure, sourcing,e-procurement,buy,sell,products