powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Süper avcı (8548 views - Animals)

Süper avcı, normal şartlar altında doğada yetişkin halde iken başka türler tarafından avlanmayan veya av türlerini kontrol altında tutan avcı canlılar. Ayrıca süper yırtıcı, alfa yırtıcı, doruk yırtıcı, doruk avcı veya büyük avcı olarak da bilinir. Bazıları sadece belirli sistemlerde süper avcı olabilir. Genelde bu türler uzun bir besin zincirinin en tepesinde yer alır ve bulundukları ekosistemin sağlığı açısından can alıcı bir rol oynar. İnsanlar için tehlikeli olmayan türler (baykuşlar, evcil kediler vb.) bile kendi ortamlarında zorlu avcılar olabilir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Süper avcı

Süper avcı

Süper avcı

Süper avcı, normal şartlar altında doğada yetişkin halde iken başka türler tarafından avlanmayan veya av türlerini kontrol altında tutan avcı canlılar. Ayrıca süper yırtıcı, alfa yırtıcı, doruk yırtıcı, doruk avcı veya büyük avcı olarak da bilinir.

Bazıları sadece belirli sistemlerde süper avcı olabilir. Genelde bu türler uzun bir besin zincirinin en tepesinde yer alır ve bulundukları ekosistemin sağlığı açısından can alıcı bir rol oynar. İnsanlar için tehlikeli olmayan türler (baykuşlar, evcil kediler vb.) bile kendi ortamlarında zorlu avcılar olabilir.

İnsan kültürü ve süper avcılar

Süper avcıların insan kültüründe önemli bir yeri vardır; genelde insanların doğanın önemli buldukları yönlerini yansıtır ve armalarda yer alır. İnsanlar de süper avcıdır. Hatta köpekler bile sürü halinde olduklarında veya dövüş veya saldırı eğitimleri varsa süper avcı sınıfına girebilir.

Çeşitli süper avcılar

Kaynakça

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Süper avcı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Animals

3D,data,libary,model,catalog,rendering,skull,bone,animal,reptile,bird,insect,mammal,class,classification,order,family,species,genus