powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Dünya İnsani Yardım Günü (6008 views - Day Of)

Dünya İnsani Yardım Günü, insani yardım alanında çalışanları ve bu etkinlikler sırasında hayatlarını kaybedenleri anmaya adanan bir gün. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından İsveç'in öncülüğündeki A/63/L.49 sayılı Genel Kurul Kararı ile 19 Ağustos olarak belirlenmiştir. Birleşmiş Milletler'in Bağdat'taki merkezinin bombalanması sonucu 22 BM çalışanının öldürüldüğü güne denk gelmektedir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Dünya İnsani Yardım Günü

Dünya İnsani Yardım Günü

Dünya İnsani Yardım Günü, insani yardım alanında çalışanları ve bu etkinlikler sırasında hayatlarını kaybedenleri anmaya adanan bir gün. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından İsveç'in öncülüğündeki A/63/L.49 sayılı Genel Kurul Kararı ile[1] 19 Ağustos olarak belirlenmiştir. Birleşmiş Milletler'in Bağdat'taki merkezinin bombalanması sonucu 22 BM çalışanının öldürüldüğü güne denk gelmektedir.

Kaynakça

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Dünya İnsani Yardım Günü", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Day Of

Day Of, celebration,holiday