powered by CADENAS

Social Share

Ludovico Einaudi (13469 views - Music)

Ludovico Einaudi, (23 Kasım 1955, Turin,Piedmont) İtalyan piyanist ve bestekâr. Klasik müziğin ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden biridir. Sıkı dostlar ve I am Still Here gibi birçok film için altyapı müziği bulunmaktadır. 80'li yıllarda Milan'da Verdi Konservatuvarı'nda besteci Luciano Berio ile birlikte çalıştı.Kariyerine klasik bestekar olarak başladı, daha sonra pop, rock, halk ve dünya müziklerini içeren stillerde çalışmaya başladı. Büyükbabası eski İtalya başbakanıdır. Bazı eleştirmenlerce "modern çağın Mozart'ı" olarak anılır.
Go to Article

Youtube


    

Ludovico Einaudi

Ludovico Einaudi

Ludovico Einaudi

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (Claudio Soavi).

Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi
Doğum 23 Kasım 1955
Torino , Piedmont , İtalya
Meslek Piyanist, Besteci

Ludovico Einaudi, (23 Kasım 1955, Turin,Piedmont) İtalyan piyanist ve bestekâr. Klasik müziğin ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden biridir. Sıkı dostlar ve I am Still Here gibi birçok film için altyapı müziği bulunmaktadır.

80'li yıllarda Milan'da Verdi Konservatuvarı'nda besteci Luciano Berio ile birlikte çalıştı.Kariyerine klasik bestekar olarak başladı, daha sonra pop, rock, halk ve dünya müziklerini içeren stillerde çalışmaya başladı.

Büyükbabası eski İtalya başbakanıdır. Bazı eleştirmenlerce "modern çağın Mozart'ı" olarak anılır.

Eserleri

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Ludovico Einaudi", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Music

3d,printed,3dprinting,3dprint,music,song,dvd,dcrom,schellak,top hit