powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Adalet Birliği (çizgi roman) (29128 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Adalet Birliği (Justice League) DC Comics'in süper kahramanlarının adalet için oluşturduğu ekiptir. Bu birliğin gayri resmi lideri Batman olmak üzere, başta Superman, Martian Manhunter, Green Lantern, Flash, Wonder Woman, Zatanna, Green Arrow, Aquaman, Hawkgirl, Black Canary, Kaptan Atom, Atom (Ray Palmer), Cyborg, Supergirl ve çok daha fazla süper kahramandan oluşmaktadır.Ekibin üyeleri zamanla değişmektedir. Bazı kahramanlar ekibe girip çıkmaktadır. Ekip koordinatörlüğünü Martian Manhunter üstlenmektedir. Bir olay meydana geldiğinde genellikle her kahraman kendi kötüsüne yollanır. Ekip dış atmosferde bir uzay üssünde yaşamaktadır. Uzay üssü Batman tarafından yaptırılmıştır. Batman yalnız çalışmayı sevdiği için sadece yarı üye olmuştur. Birlik 7 kişilik as üyeler tarafından yönetilmektedir. Bunlar Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Hawkgirl ve Martian Manhunter. İki farklı seri vardır. Birincisi Justice League (JL), ikincisi ise Justice League Unlimited (JLU)'dır. İkinci birincinin devamı niteliğini taşır. Seri ilk yazıldığında adı Justice League of America'dır fakat daha sonra America çıkarılmıştır.
Go to Article

Adalet Birliği (çizgi roman)

Adalet Birliği (çizgi roman)

Adalet Birliği (Justice League) DC Comics'in süper kahramanlarının adalet için oluşturduğu ekiptir.

Bu birliğin gayri resmi lideri Batman olmak üzere, başta Superman, Martian Manhunter, Green Lantern, Flash, Wonder Woman, Zatanna, Green Arrow, Aquaman, Hawkgirl, Black Canary, Kaptan Atom, Atom (Ray Palmer), Cyborg, Supergirl ve çok daha fazla süper kahramandan oluşmaktadır.Ekibin üyeleri zamanla değişmektedir. Bazı kahramanlar ekibe girip çıkmaktadır. Ekip koordinatörlüğünü Martian Manhunter üstlenmektedir. Bir olay meydana geldiğinde genellikle her kahraman kendi kötüsüne yollanır. Ekip dış atmosferde bir uzay üssünde yaşamaktadır. Uzay üssü Batman tarafından yaptırılmıştır. Batman yalnız çalışmayı sevdiği için sadece yarı üye olmuştur. Birlik 7 kişilik as üyeler tarafından yönetilmektedir. Bunlar Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Hawkgirl ve Martian Manhunter.

İki farklı seri vardır. Birincisi Justice League (JL), ikincisi ise Justice League Unlimited (JLU)'dır. İkinci birincinin devamı niteliğini taşır. Seri ilk yazıldığında adı Justice League of America'dır fakat daha sonra America çıkarılmıştır.

Düşmanları

Lex Luthor, Deathstroke, Penguen, Joker, Vandal Savage, Darkseid, Overmaster vb...This article uses material from the Wikipedia article "Adalet Birliği (çizgi roman)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic