powered by CADENAS

Social Share

Lexus (17872 views - Brands)

Lexus, Japon otomotiv üreticisi Toyota tarafından üretilen lüks otomobil markasıdır. Lexus marka otomobiller Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika'da satılır. ABD'de Lexus en çok satan lüks otomobil markasıdır ve 2005 yılından itibaren Japonya'da satılmaya başlamıştır. 1989 yılında ilk çıktığından beri, Lexus dayanıklı ve sağlam otomobilleri ve yüksek kalitede sunduğu müşteri hizmetlinden dolayı bir itibar kazanmıştır. 2006 yılında JD Power and Associates Araçların Güvenilebilirlik Araştırmasına dayanarak Lexus markasını ABD'de en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka seçti. Lexus bu ödülü 12 yıldır ardışık olarak kazanmıştır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Lexus

Lexus

Lexus
Lexus
Tip Bölünme
Kuruluş 1989
Kurucu Eiji Toyoda
Konum Toyota, Aichi, Japonya
Hizmet bölgesi Dünya çapında
Önemli kişiler Kazuo Ohara (CEO)
Vince Socco (Başkan Yardımcısı, Asya Pasifik)
Andy Pfeiffenberger (Başkan Yardımcısı, Avrupa Birliği)
Mark Templin (Başkan Yardımcısı, ABD)
Alan Otomotiv endüstrisi
Ürün Otomobil
Hizmetleri Otomotiv finansmanı
Kaynak Toyota Motor Corporation (TYO: 7203)
(NYSE: TM)
Bölgeler Lexus F
Ana sayfa Lexus.com
Lexus.co.uk
Lexus.eu
Lexus.jp

Lexus, Japon otomotiv üreticisi Toyota tarafından üretilen lüks otomobil markasıdır. Lexus marka otomobiller Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika'da satılır. ABD'de Lexus en çok satan lüks otomobil markasıdır ve 2005 yılından itibaren Japonya'da satılmaya başlamıştır.

1989 yılında ilk çıktığından beri, Lexus dayanıklı ve sağlam otomobilleri ve yüksek kalitede sunduğu müşteri hizmetlinden dolayı bir itibar kazanmıştır. 2006 yılında JD Power and Associates Araçların Güvenilebilirlik Araştırmasına dayanarak Lexus markasını ABD'de en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka seçti. Lexus bu ödülü 12 yıldır ardışık olarak kazanmıştır.

Dış bağlantılar
This article uses material from the Wikipedia article "Lexus", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good