powered by CADENAS

Social Share

Mercedes-AMG (14022 views - Cars & Motorbikes & Trucks & Buse)

Mercedes-AMG GmbH, Mercedes-Benz'in yüksek performanslı araçlar üreten yan kuruluşudur. Şirket 1967 yılında kurulmuş olup başlangıçta bağımsız bir mühendislik firması olarak Mercedes araçlarını geliştirmekteyken 1999'da Daimler AG tarafından satın alınmıştır. AMG bağımsız olarak Mercedes-Benz AMG araçlarını tasarlamakta ve üretmektedir. Şirketin merkezi Affalterbach'te yer almaktadır. AMG modelleri, normal Mercedes muadillerine göre daha agresif görünüme, daha yüksek performans seviyesine, daha iyi kullanıma, daha iyi kararlılığa ve daha geniş karbon fiber kullanımına sahiptir. AMG modelleri, her Mercedes-Benz sınıfının en pahalı ve en yüksek performanslı modelleridir. AMG modelleri, genellikle üç numara düzenli Mercedes-Benz araçlarına karşı iki rakam ile işaretlenmiştir (örn. C 350 yerine C 63). Geleneksel olarak, iki sayısal basamak motorun hacmini belirtir, ancak son modeller bu korelasyondan sapmıştır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 (Matti Blume).

Mercedes-AMG GmbH
Tür GmbH
Kuruluş 1967
Konum Affalterbach, Almanya
Önemli kişiler Tobias Moers (CEO)
Alan Otomotiv
Sahibi Daimler AG[1]
Çalışan sayısı 1400
Ana sayfa www.mercedes-amg.com

Mercedes-AMG GmbH, Mercedes-Benz'in yüksek performanslı araçlar üreten yan kuruluşudur. Şirket 1967 yılında kurulmuş olup başlangıçta bağımsız bir mühendislik firması olarak Mercedes araçlarını geliştirmekteyken 1999'da Daimler AG tarafından satın alınmıştır. AMG bağımsız olarak Mercedes-Benz AMG araçlarını tasarlamakta ve üretmektedir. Şirketin merkezi Affalterbach'te yer almaktadır.

AMG modelleri, normal Mercedes muadillerine göre daha agresif görünüme, daha yüksek performans seviyesine, daha iyi kullanıma, daha iyi kararlılığa ve daha geniş karbon fiber kullanımına sahiptir.[2] AMG modelleri, her Mercedes-Benz sınıfının en pahalı ve en yüksek performanslı modelleridir.[2]

AMG modelleri, genellikle üç numara düzenli Mercedes-Benz araçlarına karşı iki rakam ile işaretlenmiştir (örn. C 350 yerine C 63).[3] Geleneksel olarak, iki sayısal basamak motorun hacmini belirtir, ancak son modeller bu korelasyondan sapmıştır.

Kaynakça

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Mercedes-AMG", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Cars & Motorbikes & Trucks & Buse

Car, Truck,MotorBike, Bicycle, Engine, Racer, Bus