powered by CADENAS

Social Share

Boru tesisatı (19175 views - Mechanical Engineering)

Boru tesisatı, özellikle endüstriyel alanda gaz ya da likit akışkanların sistemli bir şekilde döşenmiş borular aracılığıyla nakledilmesi için düzenlenmiş boru hattı ya da hatlarına verilen addır. Tesisat, ağaç, fiberglas, cam, çelik, alüminyum, plastik ya da betondan mamül borulardan oluşabilir. Nakledilenin cinsine göre tesisat çeşitli vana ve düzenleyicilerle kontrol edilebilir. Akış düzeni, basınç, derece bu düzenlemelerden bazılarıdır. Tesisat tasarımı, özellikle endüstriyel sistemlerin performansını belirleyen en önemli etkenlerdendir. Tasarım genellikle AutoCAD gibi bir bilgisayar yazılımı kullanılarak yapılmaktadır. Bazı transfer edilecek akışkanların niteliği gereği tehlike riskinin fazla oluşu tesisatın yangın önleyici mekanizmalarla bütünlük taşımasını gerektirmektedir.
Go to Article

Boru tesisatı

Boru tesisatı

Boru tesisatı

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (Roger McLassus).

Boru tesisatı, özellikle endüstriyel alanda gaz ya da likit akışkanların sistemli bir şekilde döşenmiş borular aracılığıyla nakledilmesi için düzenlenmiş boru hattı ya da hatlarına verilen addır. Tesisat, ağaç, fiberglas, cam, çelik, alüminyum, plastik ya da betondan mamül borulardan oluşabilir. Nakledilenin cinsine göre tesisat çeşitli vana ve düzenleyicilerle kontrol edilebilir. Akış düzeni, basınç, derece bu düzenlemelerden bazılarıdır.

Tesisat tasarımı, özellikle endüstriyel sistemlerin performansını belirleyen en önemli etkenlerdendir. Tasarım genellikle AutoCAD gibi bir bilgisayar yazılımı kullanılarak yapılmaktadır.

Bazı transfer edilecek akışkanların niteliği gereği tehlike riskinin fazla oluşu tesisatın yangın önleyici mekanizmalarla bütünlük taşımasını gerektirmektedir.

KaynakThis article uses material from the Wikipedia article "Boru tesisatı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Example Part

Mechanical Engineering

AutoCAD, SolidWorks, Autodesk Inventor, FreeCAD, Catia, Siemens NX, PTC Creo, Siemens Solid Edge, Microstation, TurboCAD, Draftsight, IronCAD, Spaceclaim, VariCAD, OnShape, IntelliCAD,T-FLEX, VariCAD, TenadoCAD, ProgeCAD, Cadra, ME10, Medusa, Designspark, KeyCreator, Caddy, GstarCAD, Varimetrix, ASCON Kompas-3D, Free Download, Autocad, 2D Library, DXF, DWG, 2D drawing, 3D digital library, STEP, IGES, 3D CAD Models, 3D files, CAD library, 3D CAD files, BeckerCAD, MegaCAD, Topsolid Missler, Vero VisiCAD, Acis SAT, Cimatron, Cadceus, Solidthinking, Unigraphics, Cadkey, ZWCAD, Alibre, Cocreate, MasterCAM, QCAD.org, QCAD, NanoCAD