powered by CADENAS

Social Share

BMW M (12166 views - Cars & Motorbikes & Trucks & Buse)

BMW M GmbH, BMW'nin yüksek performanslı araçlar ve araç parçaları üreten yan kuruluşudur. Şirket Mayıs 1972 tarihinde başlangıçta BMW'nin yarış programı için kurulmuş olup zamanla BMW araçlarının yüksek performanslı modellerini geliştirmeye başladı. Şirketin merkezi Münih'te yer almaktadır. BMW M araçları geleneksel olarak modifiye edilmiş motorlar, şanzımanlar, süspansiyonlar, iç kapılar, aerodinamik ve dış modifikasyonlar ile diğerlerinden farklı kılınmaktadır. Tüm M modelleri, Almanya'daki Nürburgring yarış pistindeki BMW'nin özel tesisinde test edilmekte ve ayarlanmaktadır. BMW M aynı zamanda motosikletleri de modifiye eden tek performans şirketidir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

BMW M

BMW M

BMW M GmbH
Tür GmbH
Kuruluş Mayıs 1972[1]
Konum Münih, Almanya
Alan Otomotiv
Sahibi BMW
Ana sayfa www.bmw.com

BMW M GmbH, BMW'nin yüksek performanslı araçlar ve araç parçaları üreten yan kuruluşudur. Şirket Mayıs 1972 tarihinde[1] başlangıçta BMW'nin yarış programı için kurulmuş olup zamanla BMW araçlarının yüksek performanslı modellerini geliştirmeye başladı. Şirketin merkezi Münih'te yer almaktadır.

BMW M araçları geleneksel olarak modifiye edilmiş motorlar, şanzımanlar, süspansiyonlar, iç kapılar, aerodinamik ve dış modifikasyonlar ile diğerlerinden farklı kılınmaktadır. Tüm M modelleri, Almanya'daki Nürburgring yarış pistindeki BMW'nin özel tesisinde test edilmekte ve ayarlanmaktadır. BMW M aynı zamanda motosikletleri de modifiye eden tek performans şirketidir.

Modeller

Kaynakça

  1. ^ a b Siuru, Bill (Temmuz 2012). "M At Forty". Roundel 44 (7): 66–72. ISSN 0889-3225. 

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "BMW M", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Cars & Motorbikes & Trucks & Buse

Car, Truck,MotorBike, Bicycle, Engine, Racer, Bus