powered by CADENAS

Social Share

Maybach (15186 views - Brands)

Maybach-Motorenbau GmbH veya bilinen adıyla Maybach, Wilhelm Maybach ve oğlu Karl'ın kurduğu bir Alman motor şirketidir. Zeplinler için motor üreterek başlamışlar; ardından büyük ve lüks otomobiller de üretmişlerdir. II. Dünya Savaşı'nda Alman panzerleri için de motor üretmişlerdir. Bugün şirket merkezi Friedrichshafen ve Daimler'in bir parçasıdır. İlk üretime geçtiğinde iki modeli (Maybach 57, Maybach 62) varken seriye eklenen 57s, 62s, Exelero, Landaulet ve Zeppelin modelleriyle ürün gamı yediye çıkartılmıştır. Wikimedia Commons'ta Maybach ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Maybach

Maybach

Maybach

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (No machine-readable author provided. Ygrek assumed (based on copyright claims).).

 

Maybach-Motorenbau GmbH veya bilinen adıyla Maybach, Wilhelm Maybach ve oğlu Karl'ın kurduğu bir Alman motor şirketidir. Zeplinler için motor üreterek başlamışlar; ardından büyük ve lüks otomobiller de üretmişlerdir.

II. Dünya Savaşı'nda Alman panzerleri için de motor üretmişlerdir.

Bugün şirket merkezi Friedrichshafen ve Daimler'in bir parçasıdır.

İlk üretime geçtiğinde iki modeli (Maybach 57, Maybach 62) varken seriye eklenen 57s, 62s, Exelero, Landaulet ve Zeppelin modelleriyle ürün gamı yediye çıkartılmıştır.


Wikimedia Commons'ta Maybach ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.This article uses material from the Wikipedia article "Maybach", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good