powered by CADENAS

Social Share

Motorbot (11227 views - Transportation - Air Water Earth)

Motorbot arka kısmına takma motor monte edilmiş bir bottur. Şanzımanı, içten yanmalı motoru ve pervanesi bulunur. Bir iç motorda veya bir takma motorda hibrid bir motor bulunmaktadır. İçten yanmalı motorun olduğu yerdeki takma motor, botun içerisindeyken şanzıman ve pervaneler ise dışarıdadır. Tekne içersindeki tam bir iç motora sahip bot şaft ve pervanesi dışındaki her şeyi içine alır. İki yapılanışı vardır: V drive ve direk drive. Bir direkt drive, botun orta kısmının yakınlarında motor bulunurken işletme mili arkada düzgün olarak monte edilmiştir. V-drive tipinin ise motoru botun arka kısmındadır ve motorun şekli v şeklindedir. Wakeboarding ve wakesurfing sporlarından dolayı v-drive gittikçe meşhur olmaya başlamıştır. Motorbotlar büyüklük ve yapılanışta çok farklılaşabilmektedir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Motorbot

Motorbot

Motorbot arka kısmına takma motor monte edilmiş bir bottur. Şanzımanı, içten yanmalı motoru ve pervanesi bulunur.

Bir iç motorda veya bir takma motorda hibrid bir motor bulunmaktadır. İçten yanmalı motorun olduğu yerdeki takma motor, botun içerisindeyken şanzıman ve pervaneler ise dışarıdadır.

Tekne içersindeki tam bir iç motora sahip bot şaft ve pervanesi dışındaki her şeyi içine alır. İki yapılanışı vardır: V drive ve direk drive. Bir direkt drive, botun orta kısmının yakınlarında motor bulunurken işletme mili arkada düzgün olarak monte edilmiştir. V-drive tipinin ise motoru botun arka kısmındadır ve motorun şekli v şeklindedir. Wakeboarding ve wakesurfing sporlarından dolayı v-drive gittikçe meşhur olmaya başlamıştır.

Motorbotlar büyüklük ve yapılanışta çok farklılaşabilmektedir.This article uses material from the Wikipedia article "Motorbot", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Transportation - Air Water Earth

3D,CAD,Model,Libary,Railway, Train, Ship, Marine, Submarine, Automotive, Locomotive, Bike, Car, Formula 1, Space, Aircraft, Aerospace, Satelite, Automobile, Yacht