powered by CADENAS

Social Share

Pikachu (13838 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Pikachu (ピカチュウ, Pikachū), Ash Ketchum'in ilk pokémonu. 783 hayali Pokémon karakteri içindeki Pika türünden çıkmış bir Pokémon'dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar. Vücudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder. Pikachu'nun yanaklarındaki elektrik panelleri herhangi bir akıma karşı çok hassastır. Gerilimin fazla olduğu manyetik alanlarda Pikachu hastalanabilir. Genellikle güç alanlarının yakınlarında bulunur. Yaşamak için bedeninde dolanan bir akıma ihtiyaç duyan Pikachu, diğer elektrik Pokémonlarıyla iletişim kurmak için kıvılcımlarından faydalanabilir. Oldukça hızlı bir Pokémon olduğu için çeviklik savaşlarında büyük avantaja sahiptir. Animede Ash Ketchum'ın ilk Pokémon'u Pikachu'dur ve hiçbir zaman poketopa girdiği görülmemiştir. Gelişmemişi ikinci nesil Pokémonlardan olan Pichu'dur. Fırtına Taşı'yla evrimleştiğinde Raichu'ya dönüşür. İlk nesil menşeili oyunlarda (Pokémon Red, Pokémon Blue; Pokémon FireRed, Pokémon LeafGreen ve ayrıca Pokémon HeartGold & SoulSilver) Viridian Ormanı'nda bulunur. Pokémon Yellow'da başlangıç Pokémon'udur. Pokémon Şirketi'nin tekelini elinde bulunduran Nintendo tarafından hala kullanılan, dünyadaki en çok tanınan kurgu maskotlardan biridir. Ulusal Pokédex numarası 25'tir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Pikachu

Pikachu

Pikachu
Pikachu

Johto
Pichu - Pikachu (#022) - Raichu

Hoenn
Pichu - Pikachu (#156) - Raichu

Sinnoh
Pichu - Pikachu (#104) - Raichu
Japonca isimPikachū (ピカチュウ)
EvresiTemel
Önceki evrimiPichu (ピチュー)[1]
Sonraki evrimiRaichu (ライチュウ)
TürFare Pokémon
ÇeşitElektrik
Boyu 0.4 m
Ağırlığı6.0
YeteneğiStatik(Başka bir pokémon Pikachu'ya temas ederek saldırdığında çarpılabilir)

Pikachu (ピカチュウ, Pikachū), Ash Ketchum'in ilk pokémonu.

783 hayali Pokémon karakteri içindeki Pika türünden çıkmış bir Pokémon'dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar. Vücudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder. Pikachu'nun yanaklarındaki elektrik panelleri herhangi bir akıma karşı çok hassastır. Gerilimin fazla olduğu manyetik alanlarda Pikachu hastalanabilir. Genellikle güç alanlarının yakınlarında bulunur. Yaşamak için bedeninde dolanan bir akıma ihtiyaç duyan Pikachu, diğer elektrik Pokémonlarıyla iletişim kurmak için kıvılcımlarından faydalanabilir.

Oldukça hızlı bir Pokémon olduğu için çeviklik savaşlarında büyük avantaja sahiptir. Animede Ash Ketchum'ın ilk Pokémon'u Pikachu'dur ve hiçbir zaman poketopa girdiği görülmemiştir. Gelişmemişi ikinci nesil Pokémonlardan olan Pichu'dur. Fırtına Taşı'yla evrimleştiğinde Raichu'ya dönüşür. İlk nesil menşeili oyunlarda (Pokémon Red, Pokémon Blue; Pokémon FireRed, Pokémon LeafGreen ve ayrıca Pokémon HeartGold & SoulSilver) Viridian Ormanı'nda bulunur. Pokémon Yellow'da başlangıç Pokémon'udur. Pokémon Şirketi'nin tekelini elinde bulunduran Nintendo tarafından hala kullanılan, dünyadaki en çok tanınan kurgu maskotlardan biridir. Ulusal Pokédex numarası 25'tir.

Kaynakça

  1. ^ Bebek evresi pokemonu. Pokémon Gold ve Silver itibaren. Dişi karakteri olarak Giza Mimi Pichu (ギザみみピチュー, Giza Mimi Pichū) de mevcuttur.


This article uses material from the Wikipedia article "Pikachu", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic