powered by CADENAS

Social Share

Scooby-Doo (17796 views - Animation & Rendering & Toon)

1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanan bir çizgi dizi. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. 4 arkadaş, 1 köpeğin maceralarını konu almaktadır. 2002 yılında UPN adlı kanalda yeniden yayınlamaya başlanmıştır. Şu anda The CW adlı kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye'de çocuk kanalı olan Cartoon Network'te yayınlanmaktaydı. Günümüzde Scooby Doo'nun bazı serileri Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra birçok çizgi filmleriyle birçok çocuğun gönlünü almayı başardı. (Toplam 350 tane.) Scooby-Doo'nun aynı zamanda 4 adet aynı addaki filmi de vardır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Scooby-Doo

Scooby-Doo

Scooby-Doo
Scooby-Doo
Scooby-Doo, Where Are You!nun ilk bölümü olan "What a Knight for a Knight"ın bir sahnesi. Toplam grup: Shaggy, Fred, Scooby-Doo, Velma, ve Daphne.
Format Animasyon Serisi / Canlı-aksiyon film
Tür Animasyon / Doğaüstü / Macera / Komedi
Proje tasarımcısı Joe Ruby
Ken Spears
Seslendiren(ler) Don Messick (1969–1991)
Casey Kasem (1969–2009)
Frank Welker (1969-günümüz)
Nicole Jaffe (1969–1974)
Indira Stefanianna Christopherson (1969–1970)
Heather North (1970–1986)
Pat Stevens (1976–1979)
Lennie Weinrib (1979–1980)
Marla Frumkin (1979–1984)
Susan Blu (1985-1986)
Vincent Price (1985-1986)
Carl Stevens (1988–1991)
Christina Lange (1988–1991)
Kellie Martin (1988–1991)
Grey DeLisle (2002-günümüz)
B.J. Ward (1998-2001)
Mindy Cohn (2002-2015)
Scott Menville (2006–2008)
Matthew Lillard (2010-günümüz)
Kate Micucci (2015-günümüz)
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Sezon sayısı 23
Bölüm sayısı 298
Yayın bilgileri
Yayın tarihi 13 Eylül 1969 – günümüz
Dış bağlantılar
İnternet sitesi

1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanan bir çizgi dizi. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. 4 arkadaş, 1 köpeğin maceralarını konu almaktadır. 2002 yılında UPN adlı kanalda yeniden yayınlamaya başlanmıştır. Şu anda The CW adlı kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye'de çocuk kanalı olan Cartoon Network'te yayınlanmaktaydı. Günümüzde Scooby Doo'nun bazı serileri Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır.

Bunun yanı sıra birçok çizgi filmleriyle birçok çocuğun gönlünü almayı başardı. (Toplam 350 tane.)

Scooby-Doo'nun aynı zamanda 4 adet aynı addaki filmi de vardır.

Karakterler

 • Scoobert "Scooby"-Doo (Türkçe Seslendirme: Aziz Güngör): Bir köpektir ve türü danuadır. Yemek yemeyi sever ve hayalet, hortlak gibi şeylerden çok korkar. En sevdiği şey Scooby Bisküvisidir ve hortaklar hep Scooby ve Shaggy'yi bulur.
 • Norville "Shaggy" Rogers (Türkçe Seslendirme: İlham Erdoğan): Onun da Scooby-Doo'nun yaptıkları, yedikleri aynıdır. Çok iyi dostturlar.
 • Velma Dace Dinkley (Türkçe Seslendirme: Burcu Başaran): Çok zekidir. Tek sorunu ekip panik yapıp kaçtığı zaman gözlüğünün düşmesidir. Bununla beraber ipuçlarını bulan her zaman odur.
 • Frederick Herman Jones ("Freddie") (Türkçe Seslendirme: Uğur Taşdemir): Her zaman bir sır olduğunda ekibi o yönlendirir. Ekibi bir bakıma o yönetir. Her zaman bir şey bulmak için ekibi iki gruba ayırır.
 • 'Daphne Ann Blake (Türkçe seslendirme: Arzu Doğan): Her zaman giyimine özen gösterir. Saçını her şeyden çok sever. Modayı yakından takip eder. Bazı önemli ipuçlarını da o bulmuştur.
 • 'Scrappy Doo: Scooby`nin yeğeni. Cesur ve güçlüdür.Çok hızlı ve akıllıdır. Scooby ve Sheggy kaçarken onları durdurur. İpucu bulabilir. Hayaletleri yumrukla tehdit ederken tutmayın beni diye bağırır. Amcasını çok sever. Şüphecidir. Ondan her şey beklenir. Heyecanlıdır. Hayaletleri hep o yakalar. Bir Danua`dır. Küçüktür. Hiçbir şeyden korkmaz. Takımın eşsiz üyesidir. Hayaletlerin çaldıklarını ceplerinden alabilecek kadar çeviktir. Obur değildir. Çoğu şeyi bilir.

What's New Scobby-Doo

 • 01: There's No Creature Like Snow Creature

Bu bölümde ekibimiz Snowboard karşılaşmalarını izlemek için bir yere gider. Ancak orada buzdan oluşmuş bir kar canvarı vardır ve tüm profosyenel Snowboard'çıları hastanelik eder. Acaba ekibimiz bu dev kar kütlesinin kim olduğunu bulabilecek mi?

 • 02: 3-D Struction

Bu bölümde ekibimiz bir müzeye gider. Ancak o müzede kutsal sayılan bir dinozorun kemikleri vardır ve efsaneye göre kim bu kemikleri yerinden alırsa lanetlenicektir. Lanet ise dev bir dinozor yeniden canlanmıştır. Acaba ekibimiz bu tarih öncesi yaratık gizemini çözebilecek mi?

 • 03: Big Scare In The Big Easy

Ekibimiz Velma'nın en iyi deney yarışması için bir uzay üssüne giderler. Ancak uçması gerken bir roket bir uzaylı yüzünden iptal edilmiştir. Ayrıca bu uzaylı git gide büyümektedir. Bu uzaylı yaratık sırrı acaba çözülebilecek mi?

04: It's Mean, It's Green, It's The Mystery Machine

05: Riva Ras Ragas

06: Roller Ghoster Ride!

07: Safari, So Goodi!

08: She Sees Sea Monsters By The Sea Shore

09: Ho! Ho! Horrors!/A Scooby Doo Christmas

10: Toy Scary Boo

11: Lights! Camera! Mayhem!

12: Pompeii and Circumstance

13: The Unatuaral

Scooby-Doo Where Are You!

Sezon 1

 • What A Night For A Knight (Bir Şövalye İçin Ne Gece Ama)

Shaggy ve Scooby film çıkışında bir araba görürler. Arabanın içi savaştan çıkmış gibidir. Sonradan onun bir müzedeki bir profesör olduğunu anlarlar. Ama profesör kayıptır. Bir kara şövalye zırhı İngiltere'ye götürülecektir. Ekibimiz zırhı götürür. Ama orada bir gizem vardır. Her dolunayda bu şövalye canlanmaktadır. Acaba ekibimiz kayıp profosörü ve kara şövalye gizemini çözebilecek mi?

 • A Clue For Scooby-Doo (Scooby-Doo İçin Bir İpucu)

Ölen bir kaptanın hayaleti... Karısı tarafından büyüyle geri getirildi... Her gün bir tekne kaptanın hayaleti tarafından kaçırılıyor. Acaba ekibimiz bu hayaletin sırrını bulabilecek mi?

 • Hassle In The Castle (Şatodaki Mücadele)

Ekibimiz teknesiyle siste kaybolup hortlak adası diye bir yere sürüklenirler. Ama orada misafir sevmeyen bir hayalet vardır.

 • Mine Your Own Business (Kendi İşini Kendin Hallet)

Ekibimiz altın şehrine gelir. Burası bom boş ve eski bir yerdir. Ve de çok eski bir madencinin hayaletinin bulunduğu yer.

 • Decoy For A Dognapper (Bir Köpek İçin Yem)

Bir köpek kaçırma olayı. Hem de sorumlusu 1000 yaşlarında bir kızılderili. Yem Scooby Doo de bu kızılderili tarafından kandırıldı. Artık ekibimiz hem bu sırrı çözmeli hem de Scooby'yi kurtarmalı.

 • What The Hex Going On (Hex Nereye Gidiyor)

Eski bir şatoda tatil için gelen ekibimiz. Herkesi yaşlandıran Hex ile karşılaşırlar. Eğer Hex'in istediği yapılmazsa herkese büyükbabaya olan şey olacaktır. Yaşlanıp yok olmaya başlamak.

 • Never Ape An Apeman (Maymun Adamla maymunluk yapma)

Bir film çekimndeki goril ya da maymun adam her şeyi bir birine katacak.

 • Foul Play İn Funland (Lunaparkta Sahtekarlık)

Daha açılmasına 2-3 ay olan lunapark gece aniden açıldı, hem de bu dünyadan olmayan bir robot tarafından.

 • The Backstage Rage (Sahne Arkası)

Shaggy ve Scooby-Doo içi para ile dolu bir keman kutusu bulurlar, sonra Shaggy ekibi çağırmaya gider, Scooby beklerken bir kadın köpek kuklayla kandırılır, ekip geldiğinde bu gizemi çözmek için harekete geçerler.

 • Bedlam in the Big Top (Büyük Çadırdaki Gürültü)

Ekip giderken bir güçlü adam ve bir cüceyle tanışır, her ikisi de iddia edilen hayalet palyaçodan ve sirkten kaçarlar. Ekip sirke gider ve orada baş döndürücü olaylar olur.

 • A Gaggle of Galloping Ghosts (Dörtnala giden hayalet sürüsü)

Ekip yoldadır, eski bir şato görürler, şatoya girdikleri sırada vampir, kurt adam ve Frankenstein'ın hayaleti çıkar, peki ekip burdan kurtulur mu dersiniz?

 • Scooby-Doo and a Mummy, Too (Scooby-Doo ve bir mumya)

Arkeoloji profesörlerinin yerel fakültesinde ekip okulun en son kazancını görürler: Anka mumya, eski mısır hükümdarının laneti ortaya çıkar. Bu lanet herkesi korkutur.

 • Which Witch is Which (Hangi Cadı, Hangisi?)

Ekip evin yolunu tutup balık tutmaya giderler ama karşılarına cadı ve zombi çıkar. Bu ekibin balık tutmasını engeller fakat cadı ve zombiden kurtulmalarını düşünsünler.

 • Go Away Ghost Ship (Defol Hayalet Gemi)

Gazete habercisi yerel nakliyeci magnate C.L. Magnus'un gemilerinin karşsında korsan Kırmızı Sakal'ın hayalet gemisi belirir. Gemi batar ekip hayalet gemiye girer orda Kırmızı Sakal ve tayfalarıyla karşılaşırlar.

 • Spooky Space Kook (Ürkünç Uzaylı)

Bir floransa uzaylı eski terkedilmiş havaalanında terör yayar. Gizem makinesi havaalanının fazla uzağında olmayan bir yerde gaz doldururlar, canavar hakkında bir şeyler öğrenirler ve oraya gidip sorunu çözmeye karar verirler.

 • A Night of Fright is No Delight (Bir Geceki Korku Zevk Vermez)

Scooby-Doo'ya, Albay Beaureguard Sanders'tan miras kalır... Colonel'in perili olduğu iddia edilen güneydeki konağında bir gece kalmaları gerek. Scooby-Doo ve ekibi bu perili evde kaldıklarında garip olaylar döner.

 • That's Snow Ghost (İşte Kar Hayaleti)

Ekibin gittiği yerde bir kar hayaleti vardır. Bakalım bu kar hayaleti gerçekten öyle mi, yoksa diğer kişiler gibi mi? Buna ekip karar verecek.

Sezon 2

 • Nowhere to Hyde (Hyde'ın Hayaleti)

Ekip Malt Shop'tadır. Mr. Hyde mücevher çalıp ürkünç eve gelir her gece. Ekip oraya gittiğinde Dr. Jekyll'la karşılaşır. Dr. o kişinin kendi olduğunu ve bir deneyinin iyi gitmediği için öyle olduğunu söyler. Gerçekten de öyle midir?

 • Mystery Mask Mix-Up (Maskenin Karışık Gizemi)

Daphne bir maske alır, eğer gelen kişilere vermezse lanetlenecektir. Peki bu maskeyi kim ve neden ister?

 • Scooby's Night with a Frozen Fright (Scooby-Doo'nun Donuk korkuyla bir gecesi)

Denizde Shaggy balık yakalar, aslında her şeyi yakalar, eski bir mağara adamının donmuş buz bloğunu bulur. Çocuklar donmuş mağara adamını Oceanland'a yani yerel akvaryuma götürür. Sonra bu buz blok erir ve etrafa korku salar.

 • Jeepers It's the Creeper (Aman Tanrım Bu Creeper)

Bir kırsal ambarda, okul dansında Creeper adlı zombi etrafı dağıtır.

 • Haunted House Hang-Up (Hayaletli Eve Ziyaret)

Ekip rock müzik festivaline giderken Gizem Makinesi hayaletili köşkte bozulur. Ekip hayaletli eve girip radyatör için su almak isterlerken başşız hayalet figürü bulurlar.

 • A Tiki Scare is No Fair (Bir Tiki Korkusu)

Ekip cadı dokturuyla birlikte tatile hawaii'ye giderler ve orda tanrı Mano Tiki Tia'nın gazabına uğrarlar.

 • Who's Afraid of the Big Bad Werewolf (Kim Korkar Büyük Kötü Kurt Adamdan)

Ekip kamp yaparken hayalet kurtadam ortaya çıkar. Bu kurt adam onların başına belâ olur.

 • Don't Fool with a Phantom (Hayaletle Oyun Oynama)

Fred, Daphne, Shaggy, ve Scooby-Doo dans şovundayken bir Balmumu Hayalet TV müdürü Johhny Sands'i alır götürür. Ekip bunun üzerine harekete geçer.

Scooby-Doo filmleri

Televizyon dizisi

Başlık Yıl orijinal kanal Toplam # bölüm
Scooby Doo Nerdesin 1969-1970 CBS 25.Bölüm
The New Scooby-Doo Movies 1972–73 24.bölüm
The Scooby-Doo Show 1976–78 ABC 40.Bölüm
Scooby-Doo and Scrappy-Doo 1979–80 16.Bölüm
Scooby-Doo and Scrappy-Doo 1980–82 33.Bölüm
The New Scooby and Scrappy-Doo Show 1983–84 26.Bölüm
Scooby Doo 13 Hayalet 1985 13.Bölüm
A Pup Named Scooby-Doo 1988–91 27.Bölüm
What's New, Scooby-Doo? 2002–06 The WB

(Kids' WB)

42.Bölüm
Shaggy ve Scooby-Doo İpucu Peşinde! 2006–08 The CW

(Kids' WB)

26.Bölüm
Scooby Doo Gizem Avcıları 2010–13 Cartoon Network 52.Bölüm
Be Cool, Scooby-Doo! 2015–günümüz

Filmler

Başlık Yayın Tarihi Bütçe Brüt İMDb
Scooby Doo 14 Haziran 2002 84.000.000 $ 275.700.000 $ 4.9
Scooby Doo 2: Canavarlar Kaçtı 26 Mart 2004 80.000.000 $ 181.500.000 $
S.C.O.O.B. 21 Eylül 2018 TBA

Televizyon özel ve hareketli TV filmleri

Başlık Yayın Tarihi
Scooby Goes Hollywood 13 Aralık 1979
Scooby-Doo Meets the Boo Brothers 19 Eylül 1987
Scooby-Doo and the Ghoul School 16 Ocak 1988
Scooby-Doo ve Gönülsüz Kurtadam 14 Eylül 1988
Scooby-doo Arap Gecelerinde 3 Eylül 1994
Scooby-Doo: Behind the Scenes 24 Ekim 1998
The Scooby-Doo Project 31 Ekim 1999
Night of the Living Doo 31 Ekim 2001
Lego Scooby-Doo! Knight Time Terror 25 Kasım 2015

Live-action TV filmleri

Başlık Yayın Tarihi
Scooby Doo! Gizem Başlıyor 13 Eylül 2009
Scooby Doo! Göl Canavarının Laneti 16 Ekim 2010

Direct-to-Video filmleri

Başlık Yayın Tarihi
Scooby-Doo Zombi Adasında 22 Eylül 1998
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost 5 Ekim 1999
Scooby-Doo and the Alien Invaders 3 Ekim 2000
Scooby-Doo and the Cyber Chase 9 Ekim 2001
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire 4 Mart 2003
Scooby-Doo! ve Meksika Canavarı 30 Eylül 2003
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster 22 Haziran 2004
Aloha, Scooby-Doo! 8 Şubat 2005
Scooby-Doo: Mumyam Nerede? 13 Aralık 2005
Scooby-Doo! Pirates Ahoy! 24 Şubat 2006
Scooby-Doo! Buz Gibi 4 Eylül 2007
Scooby Doo ve Goblin Kral 23 Eylül 2008
Scooby Doo ve Samuray Kılıcı 7 Nisan 2009
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo 16 Şubat 2010
Scooby-Doo! Korkunç Kamp 14 Eylül 2010
Scooby Doo Phantosaur Efsanesi 6 Eylül 2011
Scooby-Doo: Vampirin Müziği 13 Mart 2012
Scooby-Doo! Sirk Macerası 9 Ekim 2012
Scooby Doo Mavi Şahinin Maskesi 26 Şubat 2013
Scooby Doo! Sahne Korkusu 20 Ağustos 2013
Scooby-Doo Güreş Macerası 25 Mart 2014
Scooby-Doo! Frankenstein'ın Laneti 19 Ağustos 2014
Scooby Doo! Çılgın Ay Canavarı 17 Şubat 2015
Scooby Doo Kiss : Rock ile Roll Gizemi 21 Temmuz 2015
Lego Scooby-Doo!: Perili Hollywood 10 Mayıs 2016
Scooby-Doo ve Hız Yarışının Laneti 9 Ağustos 2016
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown 14 Şubat 2017

Direct-to-Video özel filmler

Başlık Yayın Tarihi
Scooby-Doo! Spooky Games 17 Temmuz 2012
Scooby-Doo! Haunted Holidays 16 Ekim 2012
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow 10 Eylül 2013
Scooby-Doo! Mecha Mutt Menace 24 Eylül 2013
Scooby-Doo! Ghastly Goals 13 Mayıs 2014
Scooby-Doo! and the Beach Beastie 5 Mayıs 2015

Kukla direkt-to-video filmler ( Scooby Doo! Maceraları )

Başlık Yayın Tarihi
Scooby-Doo! Maceraları Gizemli Harita 23 Temmuz 2013

Cartoon Network Türkiye'de Olanlar

Scooby-Doo The Witch's Ghost

Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo And The Cyber Chase

Scooby-Doo And The Monster of Mexico

Scooby-Doo And The Loch Ness MonsterThis article uses material from the Wikipedia article "Scooby-Doo", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Animation & Rendering & Toon

Blender, Autodesk Maya, 3D Studio MAX (.3DS, .MAX), Maxwell, Animation, 3D Model, Autodesk Softimage, Cinema 4D, Rendering, Animation, 3Dartist, c4d, maxon, lowpoly, 3Dart, blender3D, toon, cartoon