powered by CADENAS

Social Share

Google Haritalar (16272 views - Business & Office)

Google Haritalar (İngilizce: Google Maps), Google tarafından hizmete koyulmuş ve ücretsiz çevrimiçi haritalama servisidir. Google Haritalar ayrıca diğer sitelerin de hizmetten yararlanması için API (uygulama programlama arayüzü) desteği de sunmaktadır. Google Haritalar'ın yazılım versiyonu olan Google Earth; Windows XP, Windows Vista ve Linux tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışabilmektedir. Google Haritalar servisinde üç boyutlu bina modelleri de sunulmaktadır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Google Haritalar

Google Haritalar

Google Haritalar

Licensed under Adil kullanım (Unkown).

Google Haritalar
Google Maps
Tip Haritalama
Önemli kişiler

Jens Eilstrup Rasmussen

Lars Rasmussen
Sahibi Google
Ana sayfa maps.google.com

Google Haritalar (İngilizce: Google Maps), Google tarafından hizmete koyulmuş ve ücretsiz çevrimiçi haritalama servisidir. Google Haritalar ayrıca diğer sitelerin de hizmetten yararlanması için API (uygulama programlama arayüzü) desteği de sunmaktadır.

Google Haritalar'ın yazılım versiyonu olan Google Earth; Windows XP, Windows Vista ve Linux tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışabilmektedir. Google Haritalar servisinde üç boyutlu bina modelleri de sunulmaktadır.

Street View özelliği

Street View, 360° sokakları gezmeyi sağlayan özelliktir. İlk olarak 2007'de ABD'de kullanılmaya başlanmıştır. Araç ve sırt kameralarıyla fotoğraflar çekilebilmektedir[1]. İnsanlar, plakalar ve telefon numaraları buzlanmaktadır.

Dış bağlantılar

Kaynakça

  1. ^ [1]


This article uses material from the Wikipedia article "Google Haritalar", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Business & Office

3D