powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Çizburger (7241 views - Food Drinks Beverages)

Çizburger, peynirli yapılan hamburger. Genellikle, peyniri dilimlenmiş olmakta ve köftenin üstünde yer almaktadır. Geri kalan kısmı farklı şekillerde yapılabilir. Dünya çapındaki Fast-food restoranları ve yerel restoranlar, peynir olarak birçok çeşidi kullanmaktadır. Çedar, İsviçre, Mozzarella, Monterey ve mavi peynir (örn. Stilton peyniri) bunların başlıcalarıdır. Çizburger kelimesi Türkçeye, İngilizcede "peynir" anlamına gelen cheese sözcüğü ile burger sözcüğünün birleşmesiyle oluşan cheeseburger kelimesinden geçmiştir. Çizburger peynirli hamburger anlamına gelse de dünyanın birçok yerinde domuz pastırması, soğan halkası, turşu ve çeşitli soslarla da servis edilebilir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Çizburger

Çizburger

Çizburger

Çizburger, peynirli yapılan hamburger. Genellikle, peyniri dilimlenmiş olmakta ve köftenin üstünde yer almaktadır. Geri kalan kısmı farklı şekillerde yapılabilir. Dünya çapındaki Fast-food restoranları ve yerel restoranlar, peynir olarak birçok çeşidi kullanmaktadır. Çedar, İsviçre, Mozzarella, Monterey ve mavi peynir (örn. Stilton peyniri) bunların başlıcalarıdır.

Çizburger kelimesi Türkçeye, İngilizcede "peynir" anlamına gelen cheese sözcüğü ile burger sözcüğünün birleşmesiyle oluşan cheeseburger kelimesinden geçmiştir. Çizburger peynirli hamburger anlamına gelse de dünyanın birçok yerinde domuz pastırması, soğan halkası, turşu ve çeşitli soslarla da servis edilebilir.

Ayrıca bakınızThis article uses material from the Wikipedia article "Çizburger", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Food Drinks Beverages

food,liquor,alcohol,drink,beverage,coke