powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Keşif aracı (13375 views - Astronomy & Space )

Keşif aracı, bir gezegeninin veya başka bir gök cisminin yüzeyi boyunca hareket etmesi için tasarlanmış bir uzay aracıdır. Bazı keşif araçları uzay uçuşu mürettebatı taşımak için tasarlanmış olup bazıları da kısmen veya tamamen otonom robotlardır. Keşif araçları herhangi bir gök cisminin yüzeyine genellikle iniş aracı tarzı bir uzay aracı ile inerler ve yüzeyde kum veya kaya parçası toplayarak veya resmini çekerek hakkında bilgi edinirler.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Keşif aracı

Keşif aracı

Keşif aracı

Keşif aracı, bir gezegeninin veya başka bir gök cisminin yüzeyi boyunca hareket etmesi için tasarlanmış bir uzay aracıdır. Bazı keşif araçları uzay uçuşu mürettebatı taşımak için tasarlanmış olup bazıları da kısmen veya tamamen otonom robotlardır. Keşif araçları herhangi bir gök cisminin yüzeyine genellikle iniş aracı tarzı bir uzay aracı ile inerler[1] ve yüzeyde kum veya kaya parçası toplayarak veya resmini çekerek hakkında bilgi edinirler.

Kaynakça

  1. ^ "Exploring The Planets - Tools of Exploration - Rovers". Ulusal Hava ve Uzay Müzesi. 2002. 25 Temmuz 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2016. 


This article uses material from the Wikipedia article "Keşif aracı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Astronomy & Space

planet,jupiter,erath,mars,venus,moon,astronomy