powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Avcı bombardıman uçağı (9667 views - Transportation - Air Water Earth)

Avcı bombardıman uçağı, öncelikli olarak bir hafif bombardıman veya saldırı uçağı olarak kullanılan bir avcı uçağıdır. Avcı bombardıman uçakları, bombardıman ve saldırı uçaklarından başta köken olmak üzere farklı olup diğer görevlere uyarlanmış avcı uçaklarıdır ve bombardıman ve saldırı uçakları ise bombardıman ve saldırı rolleri için özel olarak geliştirilmiştir. Hâlâ kullanılsa da, avcı bombardıman uçağı terimi, roketler ve güdümlü füzelerin hava savaşına girmesinden bu yana daha az önem taşımaktadırlar. Benzer görevleri olan modern uçaklara, genellikle çok rollü savaş uçakları veya saldırı uçakları denilmektedir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Avcı bombardıman uçağı

Avcı bombardıman uçağı

Avcı bombardıman uçağı

Avcı bombardıman uçağı, öncelikli olarak bir hafif bombardıman veya saldırı uçağı olarak kullanılan bir avcı uçağıdır. Avcı bombardıman uçakları, bombardıman ve saldırı uçaklarından başta köken olmak üzere farklı olup diğer görevlere uyarlanmış avcı uçaklarıdır[1] ve bombardıman ve saldırı uçakları ise bombardıman ve saldırı rolleri için özel olarak geliştirilmiştir.

Hâlâ kullanılsa da, avcı bombardıman uçağı terimi, roketler ve güdümlü füzelerin hava savaşına girmesinden bu yana daha az önem taşımaktadırlar. Benzer görevleri olan modern uçaklara, genellikle çok rollü savaş uçakları veya saldırı uçakları denilmektedir.

Kaynakça

  1. ^ "Fighter-bombers are dual-purpose". Popular Science. Cilt 141. Aralık 1942. ISSN 0161-7370. Erişim tarihi: 20 Ocak 2017. 


This article uses material from the Wikipedia article "Avcı bombardıman uçağı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Transportation - Air Water Earth

3D,CAD,Model,Libary,Railway, Train, Ship, Marine, Submarine, Automotive, Locomotive, Bike, Car, Formula 1, Space, Aircraft, Aerospace, Satelite, Automobile, Yacht