powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Ölüm Oyunu (film, 2000) (14617 views - Movie)

Ölüm Oyunu ya da Japonca adıyla バトル・ロワイアル, Batoru Rowaiaru, İngilizce adıyla Battle Royale, Kinji Fukasaku tarafından yönetilen ve aynı adlı romandan uyarlanan 2000 yapımı Japon filmi. Film, Japonya'da 16 Aralık 2000'de gösterime girmiştir. Film, birçok tartışmayı da berbaerinde getirmiştir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Ölüm Oyunu (film, 2000)

Ölüm Oyunu (film, 2000)

Ölüm Oyunu (film, 2000)

Licensed under Adil kullanım (Unkown).

Ölüm Oyunu
Batoru Rowaiaru
Yönetmen Kinji Fukasaku
Yapımcı Kenta Fukasaku
Kimio Kataoka
Chie Kobayashi
Toshio Nabeshima
Senarist Kenta Fukasaku
Hikâye Koushun Takami
Oyuncular Tatsuya Fujiwara
Aki Maeda
Taro Yamamoto
Takeshi Kitano
Masanobu Ando
Müzik Masamichi Amano
Görüntü yönetmeni Katsumi Yanagishima
Kurgu Hirohide Abe
Dağıtıcı Toei
Türü Aksiyon, Dram, Gerilim
Renk Renkli
Yapım yılı 2000
Çıkış tarih(ler)i 16 Aralık 2000
Süre 114 dk.
Ülke Japonya
Dil Japonca
Bütçe ¥3,110,000,000

Ölüm Oyunu ya da Japonca adıyla バトル・ロワイアル, Batoru Rowaiaru, İngilizce adıyla Battle Royale, Kinji Fukasaku tarafından yönetilen ve aynı adlı romandan uyarlanan 2000 yapımı Japon filmi. Film, Japonya'da 16 Aralık 2000'de gösterime girmiştir. Film, birçok tartışmayı da berbaerinde getirmiştir.[1][2]

Konusu

Olay, yakın gelecek olarak tabir edilen 2000 yılından sonra Japonya'da, hükümetin gençlerin neden olduğu şiddet eylemlerinden dolayı onlara olan güvenini ve inancını kaybetmesiyle onlardan korkmasından ötürü "BR" (Batoru Rowaiaru) yasaları ortaya çıkarılmıştır. "Battle Royale" kanunlarına göre her yıl ülke içinden rastgele bir lise sınıfı seçilir ve bu sınıfın öğrencileri yerini yine hükümetten kimsenin bilmediği bir adaya götürülürler.

Bu seneki "Battle Royale" için Nobu'nun sınıfı seçilir. Nobu ve arkadaşları hükümet tarafından "Battle Royale" adasına kaçırılırlar. Adada onları öğretmenleri Takeshi karşılar ve oynayacakları oyunun kurallarını açıklar. Kurallar basittir, Nobu ve 41 arkadaşından sadece bir kişi adadan canlı olarak ayrılabilecektir. Hükümet tarafından gençlere içinde farklı silahlar ve yeterli miktarda yiyecek bulunan bir çanta verilir. Gençler, adadan canlı çıkabilmek için 3 gün içinde birbirlerini öldürmek zorundadırlar. Kurallara göre belirtilen süre dolduğunda hâlâ birden fazla öğrenci hayatta kaldıysa, her birinin boyunlarına takılı vaziyette duran tasmalar otomatik olarak patlayacaktır. Kurallara karşı gelen gençler yönetim tarafından öldürülecektir. Bir gün öncesine kadar sınıf arkadaşı olan 42 genç, hayatta kalmak için birbirlerini acımasızca öldürmeye başlarlar.

Oyuncular

Kaynakça

  1. ^ Garger, Ilya. "Royale Terror." Time. June 30, 2003.
  2. ^ Ito, Robert. "Lesson Plan: Kill or Be Killed." The New York Times. July 9, 2006.

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Ölüm Oyunu (film, 2000)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon