powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Çevre koruma (10531 views - Environmental Protection)

Çevre koruma, hem çevre hem de insan menfaati için doğal çevrenin hükûmet, bireysel veya organizasyon tarafından düzenlenen koruma eylemidir. Aşırı tüketim, nüfus ve teknoloji baskısı nedeniyle, biyofiziksel çevre bazen kalıcı olarak bozulmaktadır. Bu nedenle çeşitli hükûmetler çevresel bozulmaya neden olan faaliyetler üzerinde baskı uygulamaya başladı. 1960'lardan bu yana, çevre hareketlerinin aktivitesi çeşitli çevre sorunların farkındalığını yarattı.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Çevre koruma

Çevre koruma

Çevre koruma, hem çevre hem de insan menfaati için doğal çevrenin hükûmet, bireysel veya organizasyon tarafından düzenlenen koruma eylemidir.

Aşırı tüketim, nüfus ve teknoloji baskısı nedeniyle, biyofiziksel çevre bazen kalıcı olarak bozulmaktadır. Bu nedenle çeşitli hükûmetler çevresel bozulmaya neden olan faaliyetler üzerinde baskı uygulamaya başladı. 1960'lardan bu yana, çevre hareketlerinin aktivitesi çeşitli çevre sorunların farkındalığını yarattı.This article uses material from the Wikipedia article "Çevre koruma", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Environmental Protection

Environment Ecology