powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Kullanıcı (8114 views - Computer)

Kullanıcı, bir kişinin bilgisayar veya bilgisayar ağı'nda kullandığı bir hesabıdır. Bir kullanıcı sisteme giriş yapar ve takma isim veya gerçek isim alabilir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Kullanıcı

Kullanıcı

Kullanıcı

Kullanıcı, bir kişinin bilgisayar veya bilgisayar ağı'nda kullandığı bir hesabıdır.

Bir kullanıcı sisteme giriş yapar ve takma isim veya gerçek isim alabilir.

Kullanıcı hesabı

Bir kullanıcının sisteme giriş yaptığı zaman hemen bir kullanıcı hesabı açılır ve kullanılmaya başlar. Bir kullanıcın kullanıcı hesabının olması bir sisteme kimlik doğrulaması ve sağladığı veya bu sisteme bağlı kaynaklara erişmek için verilen yetki olmasını sağlar; Ancak, kimlik doğrulama yetkilendirme anlamına gelmez. Bir hesaba giriş yapmak için, bir kullanıcı genellikle muhasebe, güvenlik, günlük ve kaynak yönetimi amaçları için şifre veya diğer kimlik bilgileri ile kendini kimliğini doğrulamak için gereklidir.

Çok kullanıcılı sistemlerde kullanıcılardan bir veya daha fazlasına bazı özel yetkiler tanınabilir veya yöneticilik yetkisi verilebilir.This article uses material from the Wikipedia article "Kullanıcı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Computer

Computer, Hardware, Software