powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Efekt pedalı (8621 views - Music)

Efekt pedalı, bir müzik aletinin veya diğer ses kaynağının seslerini değiştiren elektronik veya dijital bir cihazdır. Genel olarak rock müzik ve electric blues'da kullanılan Distortion/overdrive pedalı, volume, noise gate ve compressor gibi dinamik pedallar, wah-wah pedalı ve Graphic equalizer gibi frekans aralılarını değiştiren filtreler, chorus, flangers ve phasers gibi modülasyon efektleri, reverb ve delay gibi yankı yaratan zamanlı efektler yaygın olan efektlerdendir. Müzisyenler, ses mühendisleri ve albüm yapımcıları canlı performanslarında ya da stüdyoda, genelde elektro gitar, bas gitar, dijital piyano ve elektronik klavyelerle efektler kullanırlar. Gitar efektleri genelde dijital enstrümanlarda kullanılsa da aynı zamanda akustik enstrümanlarda,baterilerde ya da vokallerde kullanılabilir. En bilinen gitar efekt üreticileri BOSS, DigiTech, Electro-Harmonix, Line 6 ve Dunlop'tur.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Efekt pedalı

Efekt pedalı

Efekt pedalı, bir müzik aletinin veya diğer ses kaynağının seslerini değiştiren elektronik veya dijital bir cihazdır. Genel olarak rock müzik ve electric blues'da kullanılan Distortion/overdrive pedalı, volume, noise gate ve compressor gibi dinamik pedallar, wah-wah pedalı ve Graphic equalizer gibi frekans aralılarını değiştiren filtreler, chorus, flangers ve phasers gibi modülasyon efektleri, reverb ve delay gibi yankı yaratan zamanlı efektler yaygın olan efektlerdendir.

Müzisyenler, ses mühendisleri ve albüm yapımcıları canlı performanslarında ya da stüdyoda, genelde elektro gitar, bas gitar, dijital piyano ve elektronik klavyelerle efektler kullanırlar. Gitar efektleri genelde dijital enstrümanlarda kullanılsa da aynı zamanda akustik enstrümanlarda,baterilerde ya da vokallerde kullanılabilir. En bilinen gitar efekt üreticileri BOSS, DigiTech, Electro-Harmonix, Line 6 ve Dunlop'tur.This article uses material from the Wikipedia article "Efekt pedalı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Music

3d,printed,3dprinting,3dprint,music,song,dvd,dcrom,schellak,top hit